S, 13.08.2022.

"Rīgas siltums" un "Rīgas ūdens" lūdz paust viedokli par gaidāmo tarifu pieaugumu

TVNET/LETA
"Rīgas siltums" un "Rīgas ūdens" lūdz paust viedokli par gaidāmo tarifu pieaugumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 37
Karstā ūdens skaitītājs dzīvoklī.
Karstā ūdens skaitītājs dzīvoklī. Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina paust viedokli par plānoto SIA "Rīgas ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa pieaugumu.

SPRK saņēmusi un patlaban vērtē SIA "Rīgas ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Saskaņā ar iesniegto tarifu projektu kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifa pieaugums plānots 0,36 eiro par kubikmetru apmērā, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošajiem tarifiem, ko 2018.gadā apstiprinājusi SPRK.

SPRK pērn 30.decembrī saņēma "Rīgas ūdens" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu un šogad 7.janvārī papildu informāciju, kurā ūdensapgādes pakalpojumu tarifs ir 1,02 eiro par kubikmetru apmērā un kanalizācijas pakalpojumu tarifs - 0,93 eiro par kubikmetru apmērā.

Ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu izmaiņas saistītas ar elektroenerģijas, siltumenerģijas, gāzes izmaksu un citu ekspluatācijas izmaksu pieaugumu, pamatlīdzekļu nolietojuma un nemateriālo ieguldījumu vērtības norakstījumu pieaugumu, kā arī ūdenssaimniecības pakalpojumu apjomu samazināšanos.

Kopš spēkā esošo tarifu apstiprināšanas "Rīgas ūdens" ir uzsākusi realizēt divus Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētus ūdenssaimniecības attīstības projektus - "Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 5.kārta" un "Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 6.kārta" -, kurus plānots pabeigt 2023.gada 31.decembrī.

Jaunos tarifus plānots piemērot Rīgā, Baltezerā, Garkalnē, Berģos, Maksteniekos, Langstiņos, Upesciemā, Krustkalnos, Valdlaučos, Dreiliņos, Rumbulā, Ulbrokā un daļā Garkalnes pagasta ("Alīses", Remberģi 1", "Remberģi 2", "Selgas").

Ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties SPRK tīmekļa vietnē. SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus un ieteikumus SPRK vai "Rīgas ūdens".

"Rīgas ūdens" ir iesniegusi pilno tarifu projektu, kurā SPRK vērtēšanas laikā pārbaudīs visas komersanta izmaksas. Kopējais pilnā tarifu projekta izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas laiks ir 120 dienas. Ja izvērtēšanas gaitā ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

SPRK vērš uzmanību, ka komersanta aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts izvērtēšanas laikā var tikt mainīts. Izvērtējot tarifu projektu un pārskatot tā darbības procesus, izmaksas var tikt precizētas. Kā rezultātā SPRK apstiprinātie tarifi var atšķirties no SIA "Rīgas ūdens" sākotnēji iesniegtā, tostarp arī tarifu spēkā stāšanās laiks.

Kā ziņots, "Rīgas ūdens" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis savus aprēķinus, kas paredz tarifa pieaugumu līdz 2,38 eiro par kubikmetru pretstatā pašreizējiem 1,92 eiro.

Ūdensapgādes pakalpojums no pašreizējiem 0,85 eiro par kubikmetru palielināsies par 20% un būs 1,02 eiro, kanalizācijas pakalpojuma tarifs varētu pieaugt par 25,68% no 0,74 eiro līdz 0,93 eiro par kubikmetru, bet notekūdeņu attīrīšanas maksu plānots paaugstināt par 30,3% no 0,33 eiro līdz 0,43 eiro.

Ja SPKRK apstiprinās jaunos tarifus, tad tie varētu stāties spēkā 2022.gada 1.maijā.

Aicina paust viedokli par plānoto "Rīgas siltums" tarifu pieaugumu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina paust viedokli par plānoto AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifu pieaugumu par 6,7%

SPRK 2021.gada 20.decembrī saņēmusi un patlaban vērtē "Rīgas siltums" iesniegto siltumenerģijas tarifu projektu. Jaunais tarifu projekts iesniegts, ņemot vērā izmaiņas siltumenerģijas bilancē un siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanas izmaksās.

Tarifu projektā aprēķinātā siltumenerģijas gala tarifa pieaugums plānots 6,7% apmērā, salīdzinot ar šobrīd piemērojamo siltumenerģijas gala tarifu. "Rīgas siltums" pašlaik piemēro siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifu 66,76 eiro par MWh apmērā.

Tarifu projekta iesniegšana saistāma ar izmaiņām uzņēmuma siltumenerģijas bilancē, kurināmā (dabasgāze, šķelda) cenu pieaugumu un pārējo siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksu izmaiņām. Tarifu projektā ir iekļautas siltumenerģijas ražošanas, pārvades un sadales, kā arī tirdzniecības izmaksas, un attiecīgi noteikti šo pakalpojumu tarifi.

"Rīgas siltums" ir iesniegusi pilno tarifu projektu, kurā SPRK vērtēšanas laikā pārbaudīs visas komersanta izmaksas. Kopējais pilnā tarifu projekta izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas laiks ir 120 dienas. Ja izvērtēšanas gaitā ir nepieciešams saņemt no uzņēmuma papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad uzņēmums informāciju ir iesniedzis SPRK.

SPRK vērš uzmanību, ka komersanta aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts izvērtēšanas laikā var tikt mainīts. Izvērtējot tarifu projektu un pārskatot tā darbības procesus, izmaksas var tikt precizētas. Kā rezultātā SPRK apstiprinātie tarifi var atšķirties no "Rīgas siltums" sākotnēji iesniegtā, tostarp arī tarifu spēkā stāšanās laiks.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar publicēto tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus un ieteikumus SPRK vai "Rīgas siltums".

Kā ziņots, siltumenerģijas tarifi par 6,7% varētu pieaugt no 1.marta, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Šajā apkures sezonā "Rīgas siltuma" tarifs audzis jau divreiz. No 1.septembra tas, salīdzinot ar iepriekšējo maksu, pieauga par 26,6%, bet no 1.novembra - vēl par 16,5%. Tādējādi kopumā tarifs šoruden palielinājās par 47,5% jeb par 21,49 eiro.

"Rīgas siltums" ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. No uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas 77% tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Siltumtīklu kopējais garums ir apmēram 825 kilometri, no kuriem 85% ir uzņēmuma īpašumā.

Kompānijas kapitālā 49% pieder Rīgas domei, 48,99% - Latvijas valstij, 2% - SIA "Enerģijas risinājumi. RIX", bet AS "Latvenergo" pieder 0,005% akciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu