Rosina apsūdzēt vīrieti par pusaudžu pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās

FOTO: Shutterstock

Valsts policija (VP) rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzību kādam vīrietim par pusaudžu pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās, izmantojot internetu.

2020.gada beigās Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas rīcībā nonāca informācija, ka nenoskaidrota persona interneta vidē sociālajos tīklos "Facebook" un "Draugiem.lv" meklē nepilngadīgas personas, sāk ar tām saraksti par seksuālām tēmām, pamudina izgatavot un nosūtīt kailfoto un satikties klātienē ar mērķi stāties dzimumattiecībās. Savos profilos persona izmantoja viltus vārdu, tā informēja VP.

Policija sāka kriminālprocesu un izmeklēšanā noskaidroja, ka, lai pieslēgtos internetam, persona izmantoja priekšapmaksas kartes, kā arī publiskās bibliotēkās pieejamo datoru ar interneta pieslēgumu.

Neskatoties uz personas veiktajiem identitātes slēpšanas pasākumiem, iespējamā vainīgā persona noskaidrota un pērn marta beigās aizturēta.

Aizdomās turētais ir 1983.gadā dzimis vīrietis, kas jau iepriekš vienu reizi ir nonācis policijas redzeslokā saistībā ar citu pret nepilngadīgo tikumību vērstu noziedzīgu nodarījumu. Vīrieša dzīvesvietā tika veikta kratīšana.

Izmeklēšanā noskaidrotas piecas cietušas personas. Četrām personām nozieguma izdarīšanas brīdī bija 15 gadi, bet vienai - 17 gadi. Kopumā kriminālprocesā tika noskaidrotas un nostiprināti pierādījumi par 16 noziedzīga nodarījuma epizodēm.

Kriminālprocess kvalificēts par pavešanu netiklībā, par pamudināšanu iesaistīties seksuālās darbībās un par nepilngadīgā un 16 gadu vecumu nesasniegušas personas iesaistīšanu pornogrāfiska rakstura materiāla izgatavošanā.

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, 14.janvārī policija kriminālprocesu nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Uz augšu
Back