48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu veikalu kasē

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Schutterstock.com

Latvijā 48% iedzīvotāju nav informēti par iespēju izņemt skaidru naudu tirdzniecības vietās un līdz šim šo pakalpojumu nav izmantojuši, pavēstīja "SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Vienlaikus 41% iedzīvotāju ir informēti par šādu pakalpojumu, taču to neizmanto, norādot, ka nepieciešamības gadījumā vienmēr ir pieejams bankomāts, bet 11% ikdienā izmanto iespēju izņemt skaidru naudu veikala kasē.

"Lai veicinātu finanšu pakalpojumu pieejamību, īpaši reģionos, sadarbībā ar tirgotājiem tiek nodrošināta iespēja vienuviet gan veikt ikdienas pirkumus, gan izņemt skaidru naudu. Savukārt tirgotājam tā ir iespēja samazināt skaidras naudas atlikumu kasē un ietaupīt izmaksas, kas saistītas ar skaidras naudas apstrādi," atzīmē "SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars.

Bankā norāda, ka skaidru naudu var izņemt ar jebkuras bankas izdotu "Mastercard" norēķinu karti, ja vien kartes izdevējbanka ir atļāvusi šādu darbību un konkrētajā tirdzniecības vietā ir redzama norāde par šādu iespēju.

Skaidras naudas izmaksa tiek veikta tikai kopā ar pirkumu - brīdī, kad tiek veikts norēķins ar maksājumu karti, pircējam ir jānosauc nepieciešamā summa. Izņemtā skaidrās naudas summa tiek pieskaitīta pirkumam, savukārt pircējs saņem čeku ar atsevišķi norādītu pirkuma summu un izņemtās naudas summu. Minimālā izmaksas summa ir viens cents, savukārt maksimālā - 100 eiro. Izmaksas summa nav atkarīga no pirkuma summas.

Pēc "SEB bankas" datiem, vidēji mēnesī tirdzniecības vietās tiek veikti vairāk nekā 4000 skaidras naudas izmaksas darījumu par vidējo summu 41 eiro.

Aptauja, pēc "SEB bankas" pasūtījuma, 2022.gada janvāra sākumā veica pētījumu aģentūra "Norstat", un tajā piedalījās 1000 respondentu vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu