O, 30.05.2023.

Nosēdusies betona grīda vai plaisas sienās, iespējams, liecina par problēmām ēkas pamatos

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: Publicitātes foto

Sprauga starp grīdu un sienu, kā arī plaisas sienās nepārprotami liecina, ka ir pēdējais laiks pārbaudīt smilšu pabēruma slāņa stāvokli un nepieciešamības gadījumā to stabilizēt. Latvijā URETEK Baltic stabilizē grimstošas ēkas vai to konstruktīvās daļas, uzlabojot grunts stāvokli ar videi draudzīgu ģeo-polimēru maisījumu. Darbus veic ātri un bez putekļiem, netraucējot ēkā strādājošos cilvēkus.

«Grīdas un pamatu nosēšanās lielākoties ir saistīta ar nestabilu grunts slāni zem ēkas, nepietiekami sablīvētu grunti būvdarbu laikā, drenāžas defektu vai arī zem grīdas vai ēkas izbūvētu cauruļvadu bojājumu, kā rezultātā tiek radīti izskalojumi. Plaisas sienās vai sprauga gar grīdu un sienu liecina par to, ka notiek kādu ēkas daļu kustība un, lai novērstu lielāku defektu rašanos nākotnē, ir prātīgi piezvanīt speciālistam, kurš izvērtēs situāciju un sniegs tālākus ieteikumus.”: stāsta Mihkel Vaidlo, URETEK Baltic Pārdošanas un projektu vadītājs.

Kā piemēru Vaidlo min biroju ēkas, kuras laikā, kad kaimiņos tiek uzsāktas jaunu ēku celtniecība, sākās pamatu nosēšanās, parādās plaisas sienās, tāpat arī gruntsūdens līmeņa maiņu rezultātā arī var tikt ietekmēta pamatu stabilitāte. Šī ir izplatīta situācija jaunbūvju rajonā, jo, piemēram, pazemes autostāvvietu izbūvei no grunts slāņiem strauji tiek izsūknēts ūdens. Nogrimšanu var izraisīt arī lieli koki, kuru saknes stiepjas zem ēkām, izsūcot mitrumu no augsnes.

Foto: Publicitātes foto

Betona plātņu nosēšanās noliktavās vai loģistikas parkos rada nepatikšanas un lielus izdevumus

«Gadījumos , kad zem noliktavas, tirdzniecības vai ražošanas ēku betona grīdām smilšu pabērums nav pietiekami sagatavots vai arī uz grīdas tiek novietotas iekārtas vai krava, kāda sākotnēji šeit netika plānota, grīdas plātne kādā brīdī var sākt grimt. Tā rezultātā, kravu pārvietošanas tehnika vairs nevar darboties ar 100% efektivitāti, jo vadītājiem ir jāveic uzmanīgi manevri nelīdzenajās vietās. Turklāt palešu ratu riteņi ar triecienu sāk lauzt grīdu plātņu savienojuma vietās, kā arī šī darbība samazina ratu riteņu resursu un iekārtas stāvokli kopumā, būtiski palielinot to uzturēšanas un remonta izmaksas.” stāsta Vaidlo. "Šķietami neliels nelīdzenums grīdā var izraisīt nelaimes gadījumu darbā, trieciena radītais riteņu nodilums rada smalkus putekļus, kas ir nopietna problēma pārtikas un elektronisko preču ražošanā vai uzglabāšanā."

Foto: Publicitātes foto

Viņš piebilst, ka pietiek tikai ar dažu milimetru grīdas nosēšanos, lai ietekmē augstu plauktu stabilitāti un radītu papildu vibrācijas dārgajās iekārtās un ražošanas līnijās. “Defekti grīdas plātnēs ir īpaši liela problēma robotizētajās noliktavās, kur iekārtas kādā brīdī vienkārši vairs nevar pārvietoties starp konfigurētajiem plauktiem ar nepieciešamo ātrumu. Tas palielina kravas komplektēšanas laiku, līdz ar to arī darbiniekiem izmaksājamo algu par garāku darba laiku. Visbeidzot, tas samazina iekārtu kalpošanas laiku. Nestabilas grīdas plātnes rada kaitinošas situācijas ka darbgalds, kuram nepieciešama ļoti precīza kalibrēšana, iziet no ierindas vai arī ražošanā rodas brāķi, jebkurā no gadījumiem tā ir dīkstāve un izdevumi. Mums ir zināms gadījums, kad tirdzniecības zālē, dēļ nelīdzenas grīdas virsmas kravas rati izkustējās, kas noveda līdz nelaimes gadījumam.”

Vecās, industriālās ēkas bieži tiek izīrētas, vai arī tās tiek pārbūvētas par ražošanas vai loģistikas centriem, bet fakts, ka šādas slodzes uz izbūvēto grīdu nav plānota, tiek ignorēts. Tā gadās arī tad, ja, piemēram, pārtikas preču veikalā ierīko celtniecības veikalu. URETEK Baltic novērš betona grīdas plātņu nosēšanos, palielinot tās nestspēju līdz nepieciešamajai un izlīmeņojot grīdu ar augstu precizitāti.

Grīda tiek pacelta ātri, netraucējot klienta darbu

“Grīdas demontāža, grunts sagatavošana un pēc tam betona grīdas ieliešana prasītu vismaz pusotru mēnesi. Mūsu metode ir daudz vienkāršāka un ātrāka. Caur nelieliem urbumiem grīdā ievadām ģeo-polimēru sveķus, vienmērīgi sadalot punktveida slodzi un vibrācijas. Mūsu nozīmīgākā priekšrocība ir tā, ka kamēr mēs veicam darbus klientam nav jāpārtrauc ikdienas darbi ēkā un nav nepieciešams izvest aprīkojumu un citus inventāru. Darbus varam veikt arī nakts stundās, nepieciešamības gadījumā arī pa posmiem vai klienta vēlamajā periodā. Kopīgi sastādām darba plānu un paceļam grīdu, netraucējot klientiem un viņu darbam. Šādi rīkojoties mūsu darbības neaptur klienta ražošanas plānus vai arī plānoto naudas plūsmu. Arī elektronikas, pārtikas rūpniecības un laboratorijām ir īpaši svarīgi, lai mēs strādātu bez putekļiem. Tā kā mēs to darām ir izslēgta putekļu rašanās. Darbus esam veikuši arī serveru telpās ar īpaši augstām prasībām” skaidro Romāns Reiners-Latõševs, URETEK Baltic izpilddirektors.

Foto: Publicitātes foto

Privātmāju gadījumā, darbam nepieciešamais laiks var būt viena diena, bet ļoti lielu objektu, piemēram, loģistikas vai tirdzniecības centru, gadījumā tas var būt arī pusotrs mēnesis. Lielāku objektu gadījumā darbus varam veikt arī pa posmiem, un, kā minēts iepriekš, klienta bizness ar to neapstāsies. “Kā uzņēmumam, kas Somijā darbojas vairāk nekā 40 gadus un Baltijā vairāk nekā 6 gadus, kvalitāte un klientu apmierinātība mums ir ārkārtīgi svarīga. Mēs vienmēr vēlamies sasniegt maksimālo rezultātu. ”: saka Reiners-Latõševs. "Mūsu izmantotajam materiālam ir visi nepieciešamie vides un drošības sertifikāti. Savam darbam dodam 2 gadu garantiju, bet materiāliem - 10 gadu garantiju."

URETEK ir izstrādājis vairāk kā divdesmit ģeo-polimēru maisījumu veidu, lai nodrošinātu ilgtspējīgu risinājumu privātmājām un daudzdzīvokļu ēkām, rūpniecībai, loģistikas un tirdzniecības centriem, lauksaimniecības un infrastruktūras objektiem. Laboratorijas apstākļos veiktais pētījums liecina, ka ģeo-polimēru kalpošanas laiks ir vismaz 100 gadi, tāpēc varam apgalvot, ka tas ir ilgmūžīgs un stabils risinājums. Attīstot tehnoloģijas mēs veicam jaunus testus, lai pierādītu, ka mūsu ģeo-polimēri var kalpot līdz pat 150 gadiem. Darbā tiek izmantoti divkomponentu sveķi, tie grunts slāņos izplešas un plastificējas, ir videi nekaitīgi un ir ūdeni atgrūdošs materiāls. Lai gan URETEK Baltic komandai ir ierasta grunts stabilizācija līdz 4 metriem, praksē ir notikusi arī specifiskāka grunts sablīvēšana līdz pat 10 metru dziļumam.

Meklējiet vairāk informācijas par URETEK tehnoloģijas iespējām šeit.

Foto: Publicitātes foto

Pamatu nostiprināšanas darbu etapi:

1. URETEK speciālista veikta vizuāla apskate un mērījumi, kuru gaitā tiek veikts pirmie mērījumi un apskate,lai saprastu problemātiskās zonas lielumu un raksturu. Pēc vizuālās apskates un mērījumiem, ko veicis URETEK speciālists, klientam var iesniegt sākotnējo cenas piedāvājumu. Vizuālā apskate un mērījumi klientam ir bez maksas.

2. Nepieciešamības gadījumā tiek veikta grīdas pamatnes kontrole. Gadījumā, ja problēma ir nopietnāka, nepieciešamības gadījumā ar klienta piekrišanu grīdā tiek izurbts caurums un ar kameru tiek fiksētas zem grīdas esošie dobumi un spraugas, kas ir izraisījušas grīdas un ēkas nosēšanos. Sākotnējā grīdas pamata kontrole klientam ir bez maksas.

3. Nepieciešamības gadījumā tiek veikta ģeoloģiska izpēte. Atsevišķos gadījumos, lai vekitu precīzu ēkas pamatu nostiprināšanu ir svarīgi veikt ģeoloģisko izpēti, ko klients var pasūtīt pats vai ar URETEK Baltic speciālistu palīdzību. Geoloģiskais pētījums parāda, kādi grunts slāņi ir zem ēkas, kada dziļumā ir nestabili grunts slāņi kas ir izraisījuši šādu stāvokli.

4. Ja klients piekrīt nosacījumiem un galējam cenas piedāvājumam, ar klientu tiek noslēgts a rīcības plāns un uzsākti darbi.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu