Lietuvā no Ukrainas ieradies izmēģinājuma vilciens ar saulespuķu eļļas kravu

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: Shutterstock

Lietuvā ieradies ceturtais izmēģinājuma vilciens no Ukrainas, kurš konteineros atvedis saulespuķu eļļu, ziņu aģentūru BNS informēja Lietuvas valsts dzelzceļa kompānijā "Lietuvos geležinkeliai" (LTG).

Vēlu ceturtdienas vakarā Lietuvā ieradies vilciens ar 44 speciāli pielāgotiem konteineriem, kuros ir augu eļļa. Vilciens piektdien sāks ceļu no Šeštokas uz Klaipēdu, teica LTG preses pārstāve Laura Gabrilavičūte.

Kravas pārvadājumus veic LTG meitasuzņēmumi "LTG Cargo" un "LTG Cargo Polska".

Klaipēdas ostā eļļas izkraušanu veiks viens no valstī lielākajām stividorkompānijām "Bega", kuras vadītājs Laimonis Rimkus pieļāva, ka Ukrainas eļļa caur Klaipēdas ostu tālāk dosies uz Eiropas tirgiem.

"Bega" arī izkrauj no Ukrainas ar izmēģinājuma vilcieniem atvesto labību - divi vilcieni Lietuvā nogādājuši jau 2800 tonnas labības. Pirmais testa vilciens no Ukrainas Lietuvā ieradās 19.maijā ar lizīna barības piedevu mājlopiem.

Krievijas iebrukuma Ukrainā dēļ valsts nevar izvest no savām ostām apmēram 20 miljonus pagājušā gada labības ražas, tādēļ Ukraina ir lūgusi Eiropas Savienības palīdzību.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu