Pk, 29.09.2023.

Par 6% pieaugs atkritumu apsaimniekošanas maksa vairākos Jelgavas novada pagastos

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: LETA

Augustā par nepilniem 6% pieaugs atkritumu apsaimniekošanas maksa Jelgavas novada Ozolniekos, Cenu un Salgales pagastos, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Pašvaldība esot saņēmusi vides pakalpojumu uzņēmuma SIA "Clean R", kas apkalpo Ozolnieku, Cenu un Salgales pagastu teritorijas, paziņojumu, ka no 1.augusta tiks palielināts nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs. Līdzšinējo 22,11 eiro vietā tarifs palielināsies līdz 23,43 eiro par kubikmetru.

Uzņēmums skaidrojis, ka pakalpojuma izmaksas būtiski augušas ārējo faktoru ietekmē, īpaši degvielas cenu un darbaspēka izmaksu kāpuma.

Uzņēmums norāda, ka pēdējā gada laikā ir veikta gan atkritumu izvešanas maršrutu optimizācija, gan klientu apkalpošanas procesu efektivizācija un uzlabošana. Tomēr pieaugošās izmaksas ar to neesot iespējams nosegt.

Uzņēmums atgādina, ka izdevīgākais veids, kā samazināt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, ir apdomīga iepirkšanās un atkritumu šķirošana. Šķirota stikla, papīra, plastmasas un metāla iepakojuma apsaimniekošana tiek nodrošināta bez maksas.

Kompānija "Clean R" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir AS "TAK investīcijas", bet patiesais labuma guvējs - Guntars Kokorevičs.

2021.gadā "Clean R" strādāja ar 41,001 miljona eiro apgrozījumu, kas ir 2020.gada līmenī, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 25% un bija 3,307 miljoni eiro.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu