Derīgas termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā ir 11 621 Krievijas un Baltkrievijas pilsonim

TVNET/LETA
Derīgas termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā ir 11 621 Krievijas un Baltkrievijas pilsonim
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Paula Čurkste/LETA

Derīgas termiņuzturēšanās atļaujas (TUA) patlaban Latvijā ir 11 621 Krievijas un Baltkrievijas pilsonim, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

Atbilstoši datiem uz 12.augustu Krievijas pilsoņiem ir 9189 derīgas TUA, tostarp 1820 izsniegtas saistībā ar investīcijām. Baltkrievijas pilsoņiem ir 2432 derīgas TUA, tostarp 65 - saistībā ar investīcijām.

Tāpat Latvijā Krievijas pilsoņiem ir 37 183 pastāvīgās uzturēšanas atļaujas.

Jau ziņots, ka Iekšlietu ministrija (IeM) šonedēļ sagatavos grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz TUA nepagarināšanu daļai Krievijas un Baltkrievijas pilsoņu.

Lai stiprinātu valsts drošību, grozījumi tiks sagatavoti atbilstoši koalīcijas sadarbības padomē lemtajam un ievērojot starptautiskās tiesību aktu normas. Valdošā koalīcija šonedēļ vienojās mainīt principus, pēc kādiem Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem Latvijā atjauno līdz šim izsniegtās TUA - turpmāk tās pamatā vairs netiks atjaunotas, izņemot retus gadījumus.

Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP) minējis, ka starp šiem izņēmumiem varētu būtu mācības studentiem, laulāto atkalapvienošanās un humāni apstākļi.

Aizliegums noteikti varētu attiekties uz tām TUA, kas izsniegtas par ieguldījumiem Latvijas ekonomikā, piemēram, par nekustamo īpašumu iegādi, paziņojusi Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

IeM norādīja, ka pēc grozījumu pieņemšanas PMLP sadarbībā ar citām valsts iestādēm rūpīgi izvērtēs katru Krievijas pilsoņa gadījumu par TUA nepagarināšanu vai saglabāšanu.

Grozījumus plānots iesniegt izskatīšanai kādā no tuvākajām valdības sēdēm. Pēc atbalstīšanas grozījumi būs jāpieņem Saeimai.

Savukārt pastāvīgās uzturēšanas atļaujas, kuras pienāktos, piemēram, laulātajiem, nolemts turpmāk piešķirt tikai pēc valsts valodas eksāmena sekmīgas nokārtošanas, otrdien pastāstīja valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV).

Pašlaik Krievijas kara dēļ Latvija neizsniedz vīzas Krievijas pilsoņiem, izņemot atsevišķus gadījumus, un vairs netirgo uzturēšanās atļaujas investoriem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais