Pk, 22.09.2023.

Zemā atalgojuma dēļ "Rīgas satiksmei" sāk trūkt autobusu vadītāju; mēneša laikā aiziet četri darbinieki

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
SIA "Rīgas satiksme" autobuss.
SIA "Rīgas satiksme" autobuss. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pašvaldības uzņēmumam "Rīgas satiksme" zemā atalgojuma dēļ sāk trūkt autobusu vadītāju, trešdien preses konferencē informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa.

Pašlaik autobusu vadītāji uzņēmumā mēnesī var nopelnīt 1400 līdz 1600 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Uzņēmumam ir jākonkurē ne tikai ar citiem pasažieru pārvadātājiem, bet arī ar kravu pārvadātājiem un ārvalstu uzņēmumiem, kas var piedāvāt daudz konkurētspējīgāku atalgojumu.

Innusa uzsvēra, ka pagaidām "Rīgas satiksme" spēj nodrošināt reisu izpildi un nav gadījumu, kad vadītāju trūkuma dēļ būtu jāatceļ kāds reiss. taču nākotnē, situācijai pasliktinoties, šādu iespēju viņa izslēgt nevarot.

Uzņēmums šogad darbinieku algas ir paaugstinājis divas reizes dažādām amatu grupām. Pēdējais algas palielinājums esot bijis jūnijā.

Lielākus algu pielikumus bez papildu finansējuma "Rīgas satiksme" vairs nevarot atļauties.

Kopumā uzņēmumā strādā 3600 darbinieki, no kuriem lielākā daļa ir transportlīdzekļu vadītāji, bet otra lielākā darbinieku grupa ir strādnieki remontzonā.

Mēneša laikā uzņēmums zaudē aptuveni trīs līdz četrus vadītājus, bet to vietā darbā pieņem divus līdz trīs.

"Rīgas satiksme" ir Rīgas pašvaldībai pilnībā piederošs uzņēmums. Saskaņā ar "Firmas.lv" pieejamo informāciju, tas 2021.gadā strādājis ar 161,12 miljonu eiro apgrozījumu un 3,05 miljonu eiro peļņu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu