C, 29.09.2022.

"Tet" nodrošinās pakalpojumu atlaides personām ar invaliditāti līdz 2023.gada aprīlim

TVNET | FINANCENET
"Tet" nodrošinās pakalpojumu atlaides personām ar invaliditāti līdz 2023.gada aprīlim
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
SIA "Tet" izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.
SIA "Tet" izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks. Foto: Zane Bitere/LETA

Lai gan no šā gada 1.novembra elektronisko pakalpojumu sniedzējam SIA "Tet" vairs nebūtu jāpilda universālā pakalpojuma saistības, kas nosaka pienākumu nodrošināt maksas atlaides elektronisko sakaru pakalpojumiem personām ar invaliditāti, uzņēmums uz sava rēķina to turpinās, informē "Tet" valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) atzīmē, ka, izpildot Elektronisko sakaru likumā, kas stājās spēkā šā gada 29.jūlijā, noteikto, komisija pieņēmusi lēmumu no šā gada 1.novembra atcelt "Tet" universālā pakalpojuma saistības, kas nosaka pienākumu nodrošināt maksas atlaides elektronisko sakaru pakalpojumiem personām ar invaliditāti.

SPRK Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktors Ivars Tauniņš skaidro, ka saskaņā ar spēku zaudējušajā Elektronisko sakaru likumā universālā pakalpojuma saistībās bija prasība, ka personām ar invaliditāti ir tiesības saņemt platjoslas interneta un balss telefonijas pakalpojumu maksas atlaides. Šīs universālā pakalpojuma saistības kopš 2010.gada tika noteiktas SIA "Tet", bet kompensāciju veica valsts. Savukārt jaunais Elektronisko sakaru likums vairs tādu atbalsta iespēju kā maksas atlaides neparedz. Līdz ar to "Tet" noteiktās universālā pakalpojuma saistības, kas paredz pienākumu nodrošināt valsts kompensētas atlaides personām ar invaliditāti, būs spēkā vēl līdz šā gada 31.oktobrim.

Tauniņš atzīmē, ka atbilstoši jaunajam likuma regulējumam universālā pakalpojuma ietvars turpmāk paredz pienākumu izvērst elektronisko sakaru tīklu vietās, kur nav piekļuves platjoslas internetam un balss sakaru pakalpojumam, un tos nav iespējams nodrošināt parastos tirgus apstākļos vai ar citiem rīkiem.

Vienlaikus "Tet" valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks stāsta, ka, izpildot regulatora noteiktās universālā pakalpojuma saistības, uzņēmums nodrošinājis atlaides elektronisko sakaru pakalpojumiem gandrīz 3400 cilvēkiem ar invaliditāti.

"Piekļuve sakaru pakalpojumiem šai iedzīvotāju grupai ir būtiska pilnvērtīgas dzīves un iespēju nodrošināšanai un nozīmīga sociālajai integrācijai. Tādēļ personām ar invaliditāti "Tet" no uzņēmuma puses saglabās līdz šim nodrošinātās pakalpojumu atlaides esošajā apmērā līdz 2023.gada aprīlim, lai atbalstītu šo sociāli mazāk aizsargāto personu loku un rudens un ziemas sezonā palīdzētu atslogot komunālo pakalpojumu izmaksu pieaugumu," informē Tatarčuks.

Pašiem klientiem nekādas papildu darbības nav jāveic, lai turpinātu saņemt atlaides pēc 31.oktobra līdz nākamā gada aprīlim. Savukārt par tālākajām pakalpojumu lietošanas nosacījumu izmaiņām klienti tiks informēti atsevišķi līgumos noteiktajā kārtībā 2023.gada martā.

SPRK arī vērš uzmanību, ka elektronisko sakaru tirgū valda spēcīga konkurence, un tirgū pieejami daudzveidīgi elektronisko sakaru pakalpojumi, kurus iespējams piemeklēt individualizēti, proti, atbilstoši saviem elektronisko sakaru pakalpojumu lietošanas paradumiem. Tāpēc vērtīgi ir ne tikai iepazīties un salīdzināt piedāvājumus, bet arī sazināties ar elektronisko sakaru pakalpojumu sniedzējiem, lai kopīgi atrastu sev piemērotāko risinājumu.

"Savukārt, ja mājsaimniecības, tajā skaitā atsevišķi dzīvojošas personas, ienākumi ir nepietiekami, personai ir tiesības vērsties pašvaldības sociālajā dienestā ar iesniegumu mājokļa pabalsta piešķiršanai," norāda regulatorā, atzīmējot, ka mājokļa pabalsta aprēķinam ņem vērā arī ar telekomunikāciju pakalpojumiem un internetu saistītos izdevumus (līdz 20 eiro mēnesī).

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu