Rosina sākt kriminālvajāšanu pret zinātniskā institūta “BIOR” valsts amatpersonu

TVNET
Rosina sākt kriminālvajāšanu pret zinātniskā institūta “BIOR” valsts amatpersonu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
KNAB.
KNAB. Foto: Edijs Palens/LETA

25. novembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Vidzemes prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” valsts amatpersonu par iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā rezultātā institūcijai nodarīts mantiskais zaudējums gandrīz 130 tūkstošu eiro apmērā.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtie pierādījumi liecina, ka valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, nelikumīgi audzēja zivis divās Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētavās. Proti, zivis tika audzētas pretlikumīgi izveidotos baseinos “BIOR” telpās un izmantojot šīs institūcijas infrastruktūru un materiāli tehniskos resursus. Tādā veidā valsts amatpersona institūcijai nodarīja 129 644,41 eiro mantisko zaudējumu. Izmeklētais noziedzīgais nodarījums īstenots laika posmā ne vēlāk kā no 2018. gada augusta līdz 2021. gada 4. jūnijam.

KNAB kriminālprocesu sāka 2021. gada 5. jūlijā, un izmeklēšana notika par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 318. panta otrajā daļā. KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Vidzemes prokuratūrai, noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Institūtā "BIOR" TVNET uzzināja, ka institūts 2021. gada 26. maijā, veicot ikgadējo pārbaudi zivju audzētavā, konstatēja, ka darbinieks ļaunprātīgi, izmantojot savu dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, nelikumīgi audzēja zivis.

Par pārbaudē konstatētajām nelikumībām darbiniekam tika pieprasīts nekavējoties sniegt paskaidrojumus.

"Vēlamies uzsvērt, ka institūts “BIOR” pēc konstatētajām pretlikumīgajām darbībām, kuras veica darbinieks, radot ievērojamus zaudējumus zivju audzētavai, ziņoja tiesībsargājošajām iestādēm, vēršoties ar iesniegumu par kriminālprocesa uzsākšanu. 2021. gada 4. jūnijā ar darbinieku tika pārtrauktas darba tiesiskās attiecības," skaidro institūta sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Dimante.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu