Sv, 29.01.2023.

Prezentētas jaunās mārciņu banknotes ar karaļa Čārlza III portretu

TVNET | FINANCENET
Prezentētas jaunās mārciņu banknotes ar karaļa Čārlza III portretu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP / Scanpix

Anglijas Banka prezentējusi pirmās banknotes ar karaļa Čārlza III attēlu, un tās apgrozībā nonāks 2024. gada vidū, vēsta “Sky News”.

Paredzams, ka turpmāk uz jaunajām polimēra 5, 10, 20 un 50 mārciņu banknotēm būs redzams Čārlza III portrets. Ja neskaita karaļa portretu, vairāk atšķirību ar vecajām banknotēm nebūs.

Jaunie maksāšanas līdzekļi pakāpeniski aizstās apgrozībā esošās banknotes, kuras rotā karalienes Elizabetes II portrets. Vecās banknotes no apgrozības tiks izņemtas pakāpeniski, ņemot vērā to nolietojumu.

“Es ļoti lepojos ar to, ka banka laiž klajā mūsu jauno banknošu dizainu. Tas ir svarīgs brīdis, jo karalis ir vien otrais monarhs, kura portrets ir attēlots uz mūsu naudas zīmēm. Cilvēki jaunās banknotes varēs izmantot, sākot no to laišanas apgrozībā 2024. gadā,” teica Anglijas Bankas vadītājs Endrjū Beilijs.

Iepriekš decembrī apgrozībā tika laistas 50 peniju monētas ar karaļa portretu. Tāpat kā banknošu gadījumā, arī monētas ar karalienes Elizabetes II attēlu joprojām būs likumīgs maksāšanas līdzeklis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu