Rīgas dome šogad plāno par 140 miljoniem eiro lielākus ienākumus nekā pērn (1)

TVNET/LETA
Rīgas domes ēka.
Rīgas domes ēka. Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas dome šodien, 25. janvārī, pieņēma pašvaldības budžetu, kura ieņēmumi šogad tiek plānoti par vairāk nekā 140 miljoniem eiro lielāki nekā 2022.gadā.

Pagājušā gada novembrī Rīgas dome grozīja pašvaldības budžetu, paredzot ieņēmumus nepilnu 1,038 miljardu eiro apmērā. Savukārt 2023.gadā ieņēmumi plānoti 1,179 miljardu eiro apmērā.

Turpretim izdevumi šogad plānoti 1,26 miljardu eiro apmērā, kas ir par aptuveni 73 miljoniem eiro vairāk nekā pērn.

Turklāt pašvaldības budžeta izdevumi par aptuveni 77 miljoniem eiro pārsniegs budžeta ieņēmumus.

Kā tika skaidrots deputātiem, tas esot pagaidu, jeb tehniskais budžets, kas tikšot grozīts pēc tam, kad pieņems valsts budžetu un valdība noslēgs vienošanos ar Latvijas Pašvaldību savienību.

Līdz ar to, šis budžeta plāns balstoties uz Finanšu departamenta aprēķiniem, ārējiem normatīvajiem aktiem, kas nosaka pedagogu atalgojumu un minimālās algas palielināšanu un uz iepriekš domes pieņemtajiem lēmumiem.

Budžets veidots bez politiskās diskusijas par līdzekļu piešķiršanu prioritātēm un tas veidots ar aprēķinu, ka nepārsniegs vienu divpadsmito daļu izdevumu mēnesī.

Plānots, ka darbs pie budžeta grozījumiem jeb "īstā budžeta" pašvaldībā sāksies februārī.

Budžeta komisija par budžeta grozīšanu tiks sasaukta 3.martā, Finanšu un administrācijas lietu komiteja ieplānota 9.martā. Gala lēmumu par pašvaldības budžetu plānots pieņemt 22 martā, ja nenotiks nobīdes valsts budžeta pieņemšanā.

Svarīgākais
Uz augšu