S, 25.03.2023.

Saeimas deputāti vērtēs iniciatīvu par pāreju uz četru dienu darba nedēļu

TVNET/LETA
Saeimas deputāti vērtēs iniciatīvu par pāreju uz četru dienu darba nedēļu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 1. februārī, plāno skatīt sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" vairāk nekā 11 500 cilvēku parakstītu iniciatīvu par ieceri pāriet uz četru dienu darba nedēļu.

Uz komisijas sēdi aicināti iniciatīvas, Valsts kancelejas, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji.

Sēde paredzēta plkst.10 daļēji attālināti.

Kā iniciatīvas autors norādīts Denis Meļehovs. Iniciatīvas piedāvājums ir grozīt Darba likuma131.pantu, kas saistīts ar normālo darba laiku.

Meļehova ieskatā, palielinot brīvo laiku, darbinieku apmierinātības un radošuma līmenis pieaugs, nesamazinot darba efektivitāti.

Pēc iniciatīvas pārstāvja paustā, būs vairāk brīvā laika arī mācībām un personīgajai pilnveidei, kam arī būs pozitīvs ekonomiskais efekts.

Patlaban iniciatīvu parakstījuši apmēram 400 cilvēku.

2019.gadā Odsherredas pašvaldība Dānijā uz trīs gadu pārbaudes laiku pārgāja uz četru dienu darba nedēļu, dodot piektdienu brīvu saviem 300 darbiniekiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu