"Valsts nekustamie īpašumi" izsolīs namu Vecrīgā, Audēju ielā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Google Maps

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) ar 1,395 miljonu eiro sākumcenu elektroniskā izsolē ar augšupejošu soli atkārtoti piedāvās iegādāties namu Audēju ielā 7, Vecrīgā, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Nams uz Audēju un Vecpilsētas ielas stūra ir daļa no valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa - dzīvojamo ēku kompleksa, kurā ietilpst ēkas Audēju ielā 7, 9 un 11.

Ēkas kopējā platība ir 2026,8 kvadrātmetri, bet zemes platība ir 470 kvadrātmetru. Īpašuma pirmais un otrais stāvs ir piemērots kafejnīcu, tirdzniecības vai salona telpu iekārtošanai, savukārt ēkas augšējie stāvi - biroju vai dzīvojamo telpu izveidei.

Izsole sāksies otrdien un noslēgsies 2023.gada 23.martā plkst.13.

Izsoles sākumcena ir 1,395 miljoni eiro, bet izsoles solis - 10 000 eiro.

Īpašums Audēju ielā 7 VNĪ īpašumā ir kopš 1997.gada 5.augusta, taču pēdējos vairāk nekā 10 gadus ēka ir bijusi daļēji iznomāta vai bez nomniekiem, tādēļ VNĪ nolēmusi to virzīt atsavināšanai.

No 2015.gada jūlija īpašumam ir organizētas vairāk nekā desmit izsoles, taču neveiksmīgi. Pēdējā izsolē, kas noslēdzās šogad 9.februārī, izsoles sākumcena bija 1 627 500 eiro.

Īpašuma apsaimniekošanu un uzturēšanu nodrošina VNĪ, kas kapitālsabiedrībai 2021.gadā izmaksāja 40 300 eiro.

Jūgendstila daudzstāvu mūra ēka celta 1899.gadā pēc arhitektu Alfrēda Ašenkampfa un Maksa Šervinska projekta. Tā ir viena no pirmajām jūgendstila celtnēm Rīgā. Ēkas fasādi rotā stilizētu augu motīvi, ābeles cilnis un neliels erkers, kam abās pusēs novietoti maskaroni. Ēkas augšējais stāvs veidots kā mansards. Ēka sākotnēji piederēja grāmatu izdevējam Aleksandram Grossetam.

VNĪ reģistrēta 1996.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu