“YaRus” sevi pozicionē kā “Instagram” un “TikTok” “patriotisks analogs”. To dibinājis uzņēmējs no Ņižnijnovgorodas Dmitrijs Iļjuhins. Krīzes laikā – 2020. gadā kompānija pārcēlās uz Sanktpēterburgu, kur tā nonāca “zem Prigožina lietussarga”.
Pirmā lietotnes versija (tīmekļa versijas šim sociālajam tīklam nav) tika izstrādāta 2021. gadā. Iļjuhins atklāja izdevumam “Fontanka”, ka 2021. gada martā šo lietotni uzstādīja vairāk nekā 500 000 cilvēku, bet vēlāk ikmēneša pieaugums bija 170 000 cilvēku.
“Dosjē” norāda, ka sociālajā tīklā faktiski nav “dzīvu” lietotāju. Saturs šajā platformā faktiski ir kopēts no citiem sociālajiem tīkliem, vai arī to ir radījušas Prigožina “troļļu fabrikas”. Citiem vārdiem, šajā sociālajā tīklā lasāmais saturs lielākoties ir Prigožina pakļautībā esošo uzņēmumu darbinieku radīts.
Prigožina sociālā tīkla “blogeriem” ir atvēlēti trīs dzīvokļi Sanktpēterburgā. Ar citās platformās esošā satura kopēšanu nodarbojas 10 “YaRus” darbinieki. Uzņēmuma mārketinga budžetā ir atvēlēti līdzekļi “satura dublēšanai”.
Tāpat sociālā tīkla darbinieki paši ģenerē reakcijas uz ierakstiem, kā arī komentārus, imitējot lielu platformas aktivitāti. Darbinieki strādā divās maiņās – 14 cilvēki no rīta, un 17 cilvēki vakarā. Katram strādājošajam ir jāpublicē saturs no astoņiem dažādiem profiliem.