"Bolt" skrejriteņi atgriežas ielās

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Skrejriteņu operators "Bolt"

No pirmdienas, 20. marta, skrejriteņu operators "Bolt" Rīgā, Liepājā, Daugavpilī un Jelgavā sāk skrejriteņu sezonu, informē uzņēmums. Tāpat pakāpeniski šonedēļ skrejriteņu sezona tiks atklāta arī Ogrē, Jūrmalā, Rēzeknē, Siguldā, Valmierā un Ventspilī. 

Lai uzlabotu drošu mobilitāti pilsētās, “Bolt” strādā divos virzienos – pilnveido mākslīgā intelekta risinājumus, lai veicinātu drošu pārvietošanos pilsētvidē, kā arī turpina izglītot skrejriteņu lietotājus par pareizu skrejriteņu novietošanas kultūru.

Uzņēmums brīdina, ka šajā sezonā būs vēl stingrāki pret noteikumu pārkāpējiem.

"Atgādinām, ka, braucot ar skrejriteni, ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, jāizvērtē ceļa segums un izvēlētais ātrums, kā arī kategoriski aizliegts braukt ar skrejriteni alkohola vai citu reibinošo vielu ietekmē. Arī jaunajā sezonā aicinām mūsu lietotājus būt apzinīgiem,” saka Gerda Kivleniece, “Bolt” vecākā skrejriteņu operāciju speciāliste Latvijā.

Sekojot līdzi mainīgajiem pavasara laikapstākļiem visās pilsētās, kur ir pieejami skrejriteņi, to darbība var tikt īslaicīgi pārtraukta, ja laikapstākļi nav piemēroti, lai droši veiktu braucienu.

Kā skaidro uzņēmuma pārstāve, skrejriteņu darbību pārtrauc, piemēram, gadījumā, ja temperatūra pazeminās zem nulles, ir spēcīgas lietusgāzes vai sniegputenis. Šādos gadījumos skrejriteņi var būt uz ielām, taču tos nav iespējams izmantot līdz brīdim, kad laikapstākļi ir uzlabojušies un nepastāv risks, ka ceļi ir apledojuši.

Par izmaiņām lietotāji tiks informēti mobilajā lietotnē, informē skrejriteņu operators.

Tāpat "Bolt" atgādina, ka braukt divatā uz viena skrejriteņa ir aizliegts. To paredz arī MK noteikumi. Braukšana ar elektrisko skrejriteni, ja uz tā atrodas vairāk nekā viens cilvēks, ir ārkārtīgi bīstama.

Saņemot atkārtotus aizrādījumus, klientam var tikt liegti turpmāki braucieni ar “Bolt” skrejriteņiem. 

“Bolt” vērš uzmanību uz to, ka, novietojot skrejriteni, ir jāpārliecinās, vai tas netraucēs gājējiem, vai tas nav novietots uz taktilajām joslām, iepretim durvīm vai vārtiem, kā arī vai tas netraucēs citiem transportlīdzekļiem. Skrejriteni jāatceras novietot paralēli ietvei, pēc iespējas tuvāk ēku sienām vai pie velo novietnēm, kur tas iespējams.

''Bolt'' elektrisko skrejriteņu maksimālais ātrums ierasti ir 25 km/h. Arī šajā sezonā ātruma ierobežojumi līdz 15 km/h ir ieviesti pie lielākās daļas skolu un bērnudārzu, kā arī parkos un skvēros.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu