Sv, 11.06.2023.

Lietuvas lidostas pēc ziņām par degvielas bāzu operatora saistību ar Kremli pārskatīs visus līgumus

TVNET/LETA/BNS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuter

Lietuvas valstij piederošajam trīs starptautisko lidostu operatoram "Lietuvos oro uostai" (LTOU) ir jāpārskata visi savi līgumi, ceturtdien paziņoja Lietuvas Satiksmes ministrijas kanclers Ramūns Dilba, komentējot informāciju, ka Viļņas un Palangas lidostu degvielas bāzu operators "Baltjet" ir saistīts ar Krievijas uzņēmēju, kam ir ciešas saites ar Kremli.

"Mūsu stingra pozīcija ir tāda, ka [LTOU] ir jāpastiprina risku pārvaldība un jāpārskata visi ar (..) lidostas teritorijā strādājošajiem uzņēmumiem noslēgtie līgumi, lai nebūtu pat visniecīgākās iespējas, ka labumu gūst ar naidīgām valstīm saistītas personas," Dilba teica Lietuvas sabiedriskajam radio.

"2021.gadā izvērtētā un prezentētā informācija izskatījās citādi. Pašreizējā ģeopolitiskā situācijā labuma guvēju un akcionāru struktūrā varētu raisīt vairāk jautājumu gan no nacionālās drošības, gan kompānijas reputācijas viedokļa," viņš klāstīja.

LTOU saviem līgumiem ir jāpievērš "nepārtraukta uzmanība", pauda amatpersona.

Jau vēstīts, ka kopš 2021.gada degvielas bāzes Viļņas un Palangas lidostās pārvalda konkursā uzvarējušās kompānijas "Undoz Ventures Limited" meitasuzņēmums "Baltjet". Uzņēmumam "Undoz Ventures Limited" ir pieredze arī Rīgas un Tallinas lidostās.

Lietuvas sabiedriskais radio trešdien ziņoja, ka "Baltjet" kontrolē Kiprā reģistrētā "Undoz Ventures Limited", kuras līdzīpašnieks ir Šveicē dzīvojošais Krievijas uzņēmējs Andrejs Mirošņičenko, kuram ir ciešas saites ar Kremli un Putina tuvāko loku.

Mirošņičenko kopā ar uzņēmēju Ireku Salihovu kontrolē arī Krievijas enerģētikas kompāniju "Yadran". Salihovs ir Krievijā valdošās partijas "Vienotā Krievija" biedrs.

LTOU ir Viļņas, Kauņas un Palangas lidostu operators.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu