"Twitter" sāk noņemt zilās atzīmes kontiem, kas nav tās abonējuši

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Shutterstock

Sociālais tīkls "Twitter" ceturtdien sāka masveidā noņemt zilās atzīmes kontiem, kuru īpašnieki nav piekrituši abonēt par astoņiem ASV dolāriem mēnesī šīs atzīmes kā konta verifikācijas apliecinājumu.

Zilo atzīmi par verificētu kontu agrāk varēja saņemt visi lietotāji, kuru identitātes atbilstību kontam bija apstiprinājuši "Twitter" darbinieki.

Pēc "Twitter" nonākšanas uzņēmēja Īlona Maska īpašumā viņš solīja mainīt šo sistēmu, kuru raksturoja kā "kungu un zemnieku sistēmu".

Maska vīzija paredz, ka zilā atzīme tagad ir pieejama ikvienam par astoņiem dolāriem mēnesī, lai "demokratizētu žurnālistiku un dotu spēku tautas balsij".

Iepriekš noteiktie termiņi zilo atzīmju noņemšanai bija pagājuši bez vērā ņemamas darbības. Tomēr ceturtdien zilā atzīme tika noņemta daudzu reportieru, politiķu un oficiālu iestāžu kontiem.

Masveidīgā zilo atzīmju noņemšana seko strīdiem starp "Twitter" un dažādām ziņu organizācijām, kas iebilda pret to, ka šo ziņu organizāciju kontiem tika pievienotas norādes, ka tās ir "saistītas ar valsti" vai ir "valdības finansētas".

Zviedrijas sabiedriskais radio "Sveriges Radio" šonedēļ paziņoja, ka šo norāžu dēļ izbeigs tvītošanu, sekojot ASV radiostacijas NPR un Kanādas raidsabiedrības CBC piemēram.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu