Sv, 11.06.2023.

"airBaltic" padomē pagaidu locekļu amatos iecelti Merirands un Vīlipa

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
SM valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands
SM valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands Foto: Zane Bitere / LETA

Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" padomē pagaidu locekļu amatos līdz noslēgsies atklātais konkurss ievēlēts SM valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands un SM Attīstības un finanšu plānošanas departamenta direktore Baiba Vīlipa, informēja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

"airBaltic" valsts pārstāvju padomes locekļu pilnvaru termiņš beidzas otrdien, savukārt atklātais konkurss uz trīs padomes locekļu amatiem vēl nav noslēdzies.

Meriranda un Vīlipas pilnvaras sākies trešdien, 26.aprīlī.

Jau ziņots, ka pieteikties konkursā uz "airBaltic" triju padomes locekļu amatiem varēja līdz 13.martam. Kopumā konkursā uz "airBaltic" padomes locekļu amatiem tika saņemti 68 pretendentu pieteikumi. Pašreiz turpinās atlases process.

Noteikts, ka vismaz diviem no trim padomes locekļiem ir jāatbilst neatkarīgā padomes locekļa kritērijiem.

Mēneša bruto atlīdzība padomes priekšsēdētājam paredzēta līdz 3357 eiro, bet padomes locekļiem - 3021 eiro.

Atbilstoši nolikumam padomes locekļu atlase paredzēta trijās kārtās.

"airBaltic" vakantajiem padomes locekļu amatiem ir noteiktas trīs atbildības jomas - korporatīvas pārvaldības joma, uzņēmumu un komandas vadība, iesaistīto pušu vadība, finanšu jautājumu un audita joma, risku vadības un iekšējās kontroles sistēmas joma; kā arī gaisa pārvadājumu joma, stratēģiju izstrādes un ieviešanas joma.

Padomes loceklim ar kompetenci korporatīvās pārvaldības jomā, uzņēmumu un komandas vadībā, iesaistīto pušu vadībā prasīta vismaz triju gadu darba pieredze jautājumos, kas saistīti ar uzņēmumu korporatīvo pārvaldību un iesaistīto pušu vadību.

Padomes loceklim ar kompetenci finanšu jautājumu un audita jomā, risku vadības un iekšējās kontroles sistēmas jomā prasīta vismaz triju gadu darba pieredze finanšu vadības jautājumos, investīciju piesaistē un pārvaldībā, valsts atbalsta regulējumā, risku pārvaldībā, iekšējās kontroles sistēmas un iekšējā audita jautājumos.

Savukārt padomes loceklim ar kompetenci gaisa pārvadājumu jomā, stratēģiju izstrādes un ieviešanas jomā prasīta vismaz triju gadu darba pieredze jautājumos, kas saistīti ar gaisa pārvadājumu jomu un uzņēmuma stratēģijas ieviešanas uzraudzību.

Otrajā vērtēšanas kārtā pretendentiem būs jāiesniedz stratēģiskais redzējums par "airBaltic" galvenajiem nākotnes izaicinājumiem nākamajiem pieciem gadiem, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai.

Trešajā vērtēšanas kārtā pretendentiem tiks vērtēta pārmaiņu vadīšana, plānošana un organizēšana, orientācija uz attīstību, stratēģiskais redzējums, lēmumu pieņemšana un atbildība.

"airBaltic" padome sastāv no četriem padomes locekļiem. Padomi ievēlē akcionāru sapulce uz trim gadiem.

Šobrīd "airBaltic" padomes priekšsēdētājs ir Nikolajs Sigurds Bulmanis, padomes priekšsēdētāja vietnieks ir Kaspars Āboliņš, bet padomes locekļi ir Larss Tūsens un Toms Siliņš.

Tāpat vēstīts, ka "airBaltic" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 500,17 miljoni eiro, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2021.gadā, bet kompānijas zaudējumi samazinājās 2,5 reizes - līdz 54,219 miljoniem eiro.

Latvijas valstij pieder 97,97% "airBaltic" akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 2,03%.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu