Tāpat arī uzbrukums Vuhledarai 2023. gada februārī, kad Krievijas ģenerālpulkveids Rustams Muradovs pameta armiju mīnu laukā un artilērijas apšaudēs, kā rezultātā Krievija zaudēja divas elites brigādes un 103 tehnikas vienības, tostarp 36 tankus.
Tikmēr pretuzbrukumā Harkivas apgabalā pērn septembrī Ukrainas bruņotie spēki sagrāba vairāk nekā 200 tanku.
Tieši tādēļ Krievijas armija ir centusies kompensēt zaudējumus, liekot lietā aptuveni 4000 tanku, kas atradušies rezervē. Daudzi no tiem ražoti pirms 50-60 gadiem. Martā internetā bija redzamas fotogrāfijas, kurās bija redzami vilcieni, kas pārvadā T-54 un T-55 tankus, kas ražoti pirms 70-80 gadiem.
Ukraina, savukārt, zaudējusi vairāk nekā 500 tanku, tas ir, Krievijas trofejas pilnībā spējušas kompensēt zaudējumus. Zaudējumu proporcija joprojām ir Ukrainas labā, taču – tā ir mazāka nekā pērn rudenī.
Tas, ka Krievijas armija kaut ko ir mācījusies no kļūdām, apstiprina arī Džeks Votlings un Niks Reinolds no Karaliskā Apvienotā aizsardzības pētījumu centra. Krievijas tanki arvien biežāk izmanto termisko kamuflāžu, kas apgrūtina iespējas tos pamanīt. Tāpat Krievija ievērojami samazinājusi tanku klātbūtni operācijās, it īpaši pēc katastrofālās operācijas Vuhledarā.
Tādēļ lielākoties tanki tiek izmantoti artilērijas operāciju atbalstam. Pat internetā izsmietie 80 gadus vecie tanki var būt arī efektīvi, ja tos lieto pareizi, norāda eksperti.