Pagājušajā nedēļā Latvijā pieaugusi elektroenerģijas cena

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Elektrība. Ilustratīvs attēls.
Elektrība. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā pieauga par 12% un bija 142,28 eiro par megavatstundu (MWh), informē AS "Latvenergo" pārstāvji.

"Nord Pool" tirdzniecības apgabalos pagājušajā nedēļā novērotas gan kāpjošas, gan krītošas cenu tendences. Tostarp arī Lietuvā elektroenerģijas vidējā cena pieauga par 12% un bija 142,44 eiro par MWh. Savukārt Igaunijā elektroenerģijas cena bija vidēji 135,24 eiro par MWh, kas ir pieaugums par 10% salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš.

Tikmēr "Nord Pool" nedēļas sistēmas cena pieauga par 16% - līdz 20,15 eiro par MWh. Elektroenerģijas cena Polijā pagājušajā nedēļā bija vidēji 115,09 eiro par MWh, Vācijā - 115,1 eiro par MWh, bet Austrijā - 112,97 eiro par MWh.

Pagājušajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cenas pieaugumu galvenokārt veicināja par 7% zemāka vēja izstrāde, kuras straujš samazinājums bija vērojams nedēļas vidū, tai atkal palielinoties nedēļas nogalē. Turklāt elektroenerģijas patēriņš "Nord Pool" reģionā pieauga par 3%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Elektroenerģijas cenu augšupvērstu tendenci Baltijas valstīs turpināja ietekmēt neplānots elektropārvades savienojuma "NordBalt" atslēgums, turklāt enerģijas plūsmas no Somijas samazinājās par 8%, un plūsmas no Polijas saruka par 15% salīdzinājumā ar iepriekšējās nedēļas datiem. Turklāt energoproduktu tirgū bija vērojama cenu pieauguma tendence.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par 1% un bija 449 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apmērs saglabājās iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 111 GWh. Igaunijā patēriņš bija par 1% mazāks nekā nedēļu iepriekš, un tika patērētas 128 GWh. Savukārt Lietuvā elektroenerģijas patēriņš bija 210 GWh, kas ir pieaugums par 2%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Vienlaikus elektroenerģijas izstrāde Baltijā pagājušajā nedēļā pieauga par 11% un veidoja 258 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 7% - līdz 61 GWh. Tikmēr Igaunijā elektroenerģijas izstrāde bija par 1% mazāka nekā nedēļu iepriekš, proti, 80 GWh, bet Lietuvā ražošanas apmēri kāpa par 35% - līdz 117 GWh.

Pagājušajā nedēļā izstrādes apmērs pret patēriņu Latvijā bija 55%, Igaunijā - 63%, bet Lietuvā - 56%. Baltijas valstīs tika saražoti 58% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu