Foto ⟩ Valsts prezidents Rinkēvičs piedalās ASV un Baltijas valstu stratēģisko investīciju samitā

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Valsts prezidents Rinkēvičs piedalās ASV un Baltijas valstu stratēģisko investīciju samitā
Valsts prezidents Rinkēvičs piedalās ASV un Baltijas valstu stratēģisko investīciju samitā Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

18. septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piedalījās 2023. gada Amerikas Savienoto Valstu un Baltijas valstu stratēģisko investīciju samitā, kurā pulcējās valdības pārstāvji, valstu investīcijas aģentūru pārstāvji, kā arī esošie un potenciālie ASV investori un uzņēmēji Baltijas valstīs. Pasākuma mērķis bija veicināt ekonomisko sadarbību starp ASV un Baltijas valstīm.

Valsts prezidents vērsa uzmanību uz Latvijas priekšrocībām ASV investoriem. Piemēram, ASV investori var iegūt pieeju Eiropas Savienības (ES) vienotajam tirgum, vienlaikus izmantojot efektīvu transporta, informācijas un telekomunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūru un augsti kvalificētā darbaspēka potenciālu.

Savā uzrunā E. Rinkēvičs akcentēja, ka ASV un Latvijas ekonomikas sadarbības pamatā ir jābūt produktiem un pakalpojumiem ar augstu pievienoto vērtību.

Šobrīd Latvija var atbalstīt nišas jomas ar augstu darbaspēka ekspertīzi tādos sektoros kā IKT, bioekonomika, biomedicīna, viedie materiāli un tehnoloģijas, kā arī ilgtspējīga enerģētika. Turklāt Baltijas valstis pēdējo gadu laikā piedzīvojušas ļoti strauju izaugsmi un līdz ar to ir dziļi integrētas ES un globālajos tirgos.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu