Pk, 22.09.2023.

Krievijas ministrija pieprasījusi "aizsargāt jaunatni no interneta"; veidos pionieru kustību

TVNET | FINANCENET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4
Foto: AFP / Scanpix

Krievijas valdība palielinājusi budžeta izdevumus jauniešu patriotiskajai audzināšanai, kas tiek veikta skolās un universitātēs. 2023. gadā šim mērķim tika iztērēti 39,7 miljardi rubļu (386 miljoni eiro), bet 2024. gadā šos izdevumus plānots palielināt līdz 44,32 miljardiem rubļu.

Krievijas izglītības un zinātnes viceministre Olga Petrova paziņojusi, ka galvenais mērķis ir “stiprināt studentu garīgās un tikumiskās vērtības, kā arī mazināt interneta negatīvo ietekmi uz jauniešiem”.

"Audzināšana nebeidzas skolā, tā jāturpina arī universitātēs," sacīja Petrova. "Tikai tā mēs varam sagatavot jauno paaudzi, kas ticēs Krievijas nākotnei tās pašreizējā formā."

Lielākā daļa šīs naudas tiks piešķirta jaunajai “pionieru kustībai”, kas pēc valdības domām, apvienos 18 miljonus skolēnu visā Krievijā.

Krievijas Jaunatnes organizācijas vadītāja Ksenija Razuvajeva brīdināja, ka līdzīgas organizācijas, kas atbildīgas par audzināšanu, varētu tikt veidotas arī bērnudārzos.

Šie valdības pasākumi ir daļa no plašākas programmas, kas vērsta Krievijas patriotiskās identitātes veicināšanai. Šī programma ietver arī izmaiņas mācību programmā, kam jāuzsver Krievijas vēstures un kultūras loma pasaulē, kā arī jānosaka ierobežojumi ārvalstu medijiem un sociālajiem tīkliem.

Daudzi kritiķi uzskata, ka valdības centieni palielināt patriotisko audzināšanu ir mēģinājums ierobežot cilvēku domas brīvību. Kritiķi norāda, ka šī programma ir vērsta uz to, lai nodrošinātu, ka jaunā paaudze atbalsta Krievijas valdošo režīmu.

Ja valdība turpinās palielināt budžeta izdevumus patriotiskajai audzināšanai, tas varētu izraisīt vēl lielāku polarizāciju Krievijas sabiedrībā, jo cilvēki, kuri nepiekrīt Putina režīmam, varētu justies apdraudēti.

Otrkārt, tas varētu apdraudēt arī cilvēku brīvību domāt un izteikties, kā arī vēl vairāk apgrūtināt Krievijas integrāciju starptautiskajā sabiedrībā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 4

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu