Tiesa atstāj spēkā attaisnojošo spriedumu Ušakovam (9)

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Partijas "Saskaņa" domes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs piedalās sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" kongresā, kurā plānots apspriest aktuālo situāciju partijā, lemt par grozījumiem partijas statūtos, kā arī ievēlēt partijas vadību.
Partijas "Saskaņa" domes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs piedalās sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" kongresā, kurā plānots apspriest aktuālo situāciju partijā, lemt par grozījumiem partijas statūtos, kā arī ievēlēt partijas vadību. Foto: Paula Čurkste/LETA

Rīgas apgabaltiesa atstājusi negrozītu Rīgas pilsētas tiesas spriedumu ar kuru attaisnots par aizliegtas videonovērošanas ierīces glabāšanu apsūdzētais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Prokuratūrai vēl būs iespējams iesniegt kasācijas protestu Augstākajā tiesā.

Ušakovs iepriekš pēdējā vārdā Rīgas pilsētas tiesā apgalvojis, ka šī krimināllieta bija un ir nepieciešama tikai tādēļ, lai publiski grautu politiķa reputāciju, mēģinot padarīt viņu par noziedznieku. Rīgas pilsētas tiesa Ušakovu attaisnoja pērn decembrī.

Politiķis toreiz pēdējā vārdā atkārtoja, ka viņš nav iegādājies, glabājis kādu aizliegtu ierīci un nav zinājis neko par albumu, un vēl jo mazāk - par tajā esošo noslēpto ierīci.

Tai vietā, lai meklētu vainīgās personas, kuras ir ienesušas un izvietojušas albumu ar ieslēptu ierīci vienā no Rīgas domes telpām, izmeklēšana pasludinājusi viņu par apsūdzēto.

Prokuratūra apsūdzību Ušakovam uzrādīja 2021.gada nogalē pēc Krimināllikuma panta par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu aprites aizlieguma pārkāpšanu.

Par šādu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, sabiedrisko darbu, vai naudas sodu, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos uz laiku līdz pieciem gadiem.

2021.gada novembrī EP atcēla Ušakovam deputāta imunitāti. Ušakovs gan saglabā EP deputāta pilnvaras, jo tās ir Latvijas valsts piešķirtas viņam kā eiroparlamentārietim un neviena cita iestāde tās nevar atņemt.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2019.gada janvārī toreizējā Rīgas mēra Ušakova darba kabinetā Rīgas domē izņēma ierīci, kas izmantojama sevišķā veidā veicamajiem operatīvās darbības pasākumiem.

Vēlāk KNAB par šīs grāmatas izskata aizliegtās videonovērošanas ierīces glabāšanu rosināja Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt pašu bijušo Rīgas mēru.

KNAB iepriekš izplatītajā paziņojumā norādīja, ka persona savā darba kabinetā glabājusi stratēģiskās nozīmes ierīci, kas paredzēta sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem, proti, videodokumentēšanai un audioinformācijas ieguvei slēptā veidā.

Šāda veida ierīci fiziskām personām ir aizliegts iegādāties, glabāt un lietot. Ierīce bijusi maskēta kā cits priekšmets, kas vizuāli atgādina albumu vai grāmatu.

Eiroparlamentārietis iepriekš norādījis, ka tiesas procesa pamatā ir mape, kurā ielīmēta slēpta videokamera un uzlādes vads ar adapteru. Pēc bijušā Rīgas mēra paustā, mape tika atrasta mēra sēžu un pieņemšanas telpā Rīgas domē, kuru viņš izmantoja, lai rīkotu darba sanāksmes un sniegtu intervijas. Tāpat telpas tika izmantotas publiskiem un reprezentatīviem pasākumiem. Politiķis uzsvēris, ka tā ir telpa, kas bija pieejama visiem apmeklētājiem, piemēram, Muzeju naktīs.

Šogad maijā Ģenerālprokuratūra nolēmusi saukt pie kriminālatbildības vairākas personas par kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu saistībā ar 2018.gadā Rīgas domes ieviestajiem braukšanas maksas atvieglojumiem uzņēmuma "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) pārvadājumu maršrutos.

Lietā iesaistīts bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) un viņa toreizējais vietnieks Andris Ameriks, kuri patlaban ir EP deputāti. Septembra sākumā EP Juridiskā komiteja aiz slēgtām durvīm sāks skatīt pieprasījumu atcelt EP deputāta imunitāti Ušakovam Amerikam.

Komentāri (9)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais