Saeima atceļ Skultes LNG termināla likumu

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (no labās) uzrunā klātesošos no tribīnes Saeimas sēdes laikā, kurā tiek izskatīts 2024. gada valsts budžets un budžeta ietvars 2024., 2025. un 2026. gadam.
Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (no labās) uzrunā klātesošos no tribīnes Saeimas sēdes laikā, kurā tiek izskatīts 2024. gada valsts budžets un budžeta ietvars 2024., 2025. un 2026. gadam. Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumprojektu par Skultes sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa likuma atcelšanu.

Pērnā gada septembrī Saeima pieņēma likumu, kas noteica nacionālo interešu objekta statusa piešķiršanu LNG terminālim. Šogad valdība noraidīja LNG termināļa attīstītāja AS "Skulte LNG Terminal" un stratēģiskā investora piedāvātos projekta sadarbības nosacījumus.

Likumprojektu par minētā likuma atcelšanu parlamentā bija iesnieguši koalīcijas deputāti, kas norādīja, ka jauna sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecība nav valsts drošības interesēs, un Latvijai draudzīgās kaimiņvalstīs ir attīstīta vai tiek būvēta gāzes infrastruktūra, kas nodrošina pietiekamu kapacitāti Latvijas patēriņam. Tāpat spēkā esošajā likumā noteikto termiņu termināļa nodošanai ekspluatācijā vairs neesot iespējams sasniegt.

"Inčukalna dabasgāzes krātuves piepildījums ir vairāk nekā 80%. Mums ir koordinēta sadarbība ar Lietuvu, Igauniju un Somiju par dabasgāzes piegādēm, līdz ar to ir zudusi vajadzība papildināt fosilo resursu krājumus. Arī atbildīgā Klimata un enerģētikas ministrija konstatē, ka šim likumam vairs nav nozīmes," iepriekš skaidroja par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama (P). Komisijas priekšsēdētāja arī pauda, ka tas neliedz interesentiem attīstīt sašķidrinātās dabasgāzes termināli brīvā tirgus apstākļos.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu