RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nav, kas strādā: darba devēji maksā lielas algas, lai tikai piesaistītu darbaspēku

LETA 44
Foto: BNS foto/LETA

Latvijā vissteidzamāk risināmā problēma ir darbaspēka trūkums, piektdien žurnālistiem sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Viņš norādīja, ka Latvijā ir akūts darbaspēka trūkums, par ko vairākkārt sūdzējušies uzņēmēji. Darba devēji ir spiesti maksāt pārlieku lielas algas, lai tikai spētu piesaistīt darbaspēku.

Pēc viņa teiktā, valdībai jāorganizē tikšanās ar uzņēmējiem, lai spriestu par situācijas nopietnību. Viens no risinājumiem būtu samazināt darbinieku skaitu valsts pārvaldē, lai šie cilvēki nokļūtu darba tirgū privātajā sektorā, taču uz jautājumu jāskatās arī plašāk - kontekstā ar izglītības sistēmas kvalitāti un to, cik daudz cilvēku patiesi strādā profesijās, kurās ieguvuši izglītību.

Vienlaikus centrālās bankas prezidents piebilda, ka Latvijā jau ilgāku laikā ir aktuāls jautājums, vai jāieved darbaspēks, un daudzi uzņēmēji jau bijuši spiesti to darīt, ņemot vērā, ka plaisa starp darba ražīgumu un atalgojumu kļūst arvien lielāka.

Tāpat Rimšēvičs atzīmēja, ka būtisks jautājums, kuram Latvijā jāpieķeras, ir arī strukturālas reformas tādās jomās kā veselība, kā arī izglītība, lai stiprinātu cilvēkkapitālu augošas ekonomikas apstākļos.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas Banka paaugstinājusi šā gada iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi no iepriekš lēstajiem 3,3% līdz 4,2%.

Ilmārs Rimšēvičs
44 Komentāri