RUS
Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lauksaimnieki priecīgi par koalīcijas atbalstu PVN samazināšanai augļiem un dārzeņiem

LETA 1
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs | Foto: Edijs Pālens/LETA

Lauksaimnieki atzinīgi vērtē valdošās koalīcijas atbalstu Zemkopības ministrijas (ZM) ierosinājumam samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 21% līdz 5% Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem, teica Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

«Šo lēmumu mēs vērtējam kā lielu un drosmīgu valdības un Finanšu ministrijas (FM) soli,» teica Treibergs.

Viņš piebilda, ka, samazinot PVN likmi no 21% līdz 5% Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām un dārzeņiem, to cenas Latvijas veikalos samazināsies, kas pozitīvi vērtējams no patērētāju skatu punkta. Tāpat tas palielinās Latvijas dārzeņu un augļu ražotāju konkurētspēju salīdzinājumā ar citām valstīm, kurās PVN likme ir zemāka.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien pēc valdošās koalīcijas sanāksmes apliecināja, ka valdošās koalīcijas partijas vienojušās atbalstīt ZM ierosinājumu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem samazināt PVN likmi no 21% līdz 5%.

Jautājums par PVN likmes samazināšanu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem vēl būs jāskata valdībā un Saeimā.

Zemkopības ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā «Par pievienotās vērtības nodokļa likmes diferencēšanu pārtikai» ir teikts, ka, tikai samazinot PVN likmi no 21% līdz 5% Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem, nozarē būšot iespējams panākt pozitīvāko un lielāko efektu, lai novērstu uzņēmēju darbošanos nelegālajā ekonomikā, kā arī veicinātu legālajā tirgū darbojošos augļu, ogu un dārzeņu ražotāju konkurētspēju.

Māris Kučinskis
1 Komentāri