P, 15.08.2022.

Ameriks: Āgenskalnā tirgus būs, bet ne par domes naudu

TVNET
Ameriks: Āgenskalnā tirgus būs, bet ne par domes naudu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

«Tirgus tur būs. Tur nebūs ne lielveikals, ne citas tirdzniecības vietas. Mums plānos ir, ka tur būs tirgus. Jautājums ir, kā mēs pie šī mērķa nonākam. Domāju, ka mums ir jābūt izsoles veidā atrastam privātam partnerim, kurš uz 30 vai cik gadiem nomā viņu ar nosacījumu, ka viņš apsaimnieko, saglabā un izremontē to tirgu,» Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) sacīja RīgaTV 24 raidījumā «Preses klubs», atklājot, kāds, viņaprāt, būs Āgenskalna tirgus liktenis.

Viņš apgalvoja, ka Āgenskalnā tirgus vēl joprojām būs, tomēr paies laiks, kamēr tas tiks izremontēts. «Līdzīgi kā mēs remontējām, piemēram, Ziemeļblāzmas kultūras namu vai VEF Kultūras pili, vai Krievu teātri – ir zināms periods, kurā tā iestāde pārtrauc darbību vai pārbrauc uz citu vietu. Šis posms ir 1,5-2 gadi,» norādīja Ameriks. Viņš gan norādīja, ka remonta finansēšana visticamāk nenotiks par Rīgas domes līdzekļiem: «Vai to darīs šobrīd par Rīgas domes budžeta naudu – to es stipri apšaubu.»

Rīgas domes opozīcijas pārstāvis Juris Pūce («Latvijas attīstībai») raidījumā «Pilsētas pulss» sacīja, ka ir pieejami pietiekami līdzekļi, lai varētu veikt vismaz ārkārtas remontdarbus. «Esmu konsultējies ar būvniecības jomas ekspertiem, tas izmaksātu dažus desmitus tūkstošu eiro. Tas būtu jādara nekavējoties, jo Āgenskalna tirgus ēka pakāpeniski tiek bojāta. Ir pietiekami daudz naudas, lai to izdarītu uzreiz decembrī, negaidot janvāri, februāri vai ko citu,» ir pārliecināts Pūce.

Pūce arī apgalvoja, ka, veicot ārkārtas remontdarbus jau drīzumā, tirgus varētu turpināt darboties vēl kādu gadu, pirms būtu jāuzsāk rekonstrukcija. «Ēka ir jākonstruē un jāatjauno. Lai rekonstrukciju vispār veiktu, jāsāk ar ēkas projektēšanu. Šo darbu būtu iespējams gada laikā noslēgt. Ja avārijas remontdarbi būtu veikti, tad tirgus varētu turpināt funkcionēt paralēli šī projekta īstenošanai,» norādīja Pūce.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu