Lopiem vajag uzsmaidīt – tad to gaļa būs gardāka

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Jaunā pētījumā atklāts, ka fermeriem vajadzētu savus mājlopus apkopt ar smaidu, jo tad to gaļa pēc nokaušanas būs garšīgāka.

Pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Royal Society Open Science”, zinātnieki izpētīja fermas kazas un atklāja, ka tās atpazīst cilvēka sejas grimases un noskaņojumu.

Pētījuma praktiskajā daļā Londonas universitātes zinātnieki izmantoja melnbaltas cilvēku emocijas ar smaidīgām un bēdīgām sejām. Noskaidrojās, ka lielākas emocijas un vēlmi komunicēt ar cilvēku kazu vidū izraisīja smaidīgo cilvēku attēli.

Kamēr spēja atpazīt cilvēka emocijas ir raksturīga sugām, kas gadu tūkstošiem ir pastāvējušas līdzās cilvēkiem, piemēram, suņiem un zirgiem, jaunais pētījums pierāda, ka atpazīt emocijas spēj arī citas dzīvnieku sugas.

Fermeri un gaļas industrijas darboņi ļoti labi zina, ka dzīvnieku labsajūta dzīves laikā  ārkārtīgi ietekmē to gaļas kvalitāti pēc nokaušanas. Ierodoties kautuvē, mājlopam būtu jāatrodas starp smaidošiem cilvēkiem un jātic, ka nekas ļauns ar to nenotiks.

“Šis pētījums ir nozīmīgs solis uz priekšu tajā, kā mēs izturamies pret mājlopiem un citiem dzīvniekiem,” komentēja pētījuma autors Alans Makeligots (Alan McElligott).

Uz augšu