LTV: Truksnis no narkotiku atkarības ārstējies Skotijā

TVNET/LTV Panorāma
LTV: Truksnis no narkotiku atkarības ārstējies Skotijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Ieva Makare/LETA

Lai gan Jūrmalas mērs Gatis Truksnis publiski noliedz narkotiku lietošanu, Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā ir neoficiāla informācija, ka Truksnis šā gada sākumā ārstējies no narkotiku atkarības Skotijā.

Tāpat LTV vēstī, ka daudzi Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) biedri uzskata, ka tieši Truksnis ir vainīgs pie sliktajiem ZZS rezultātiem 13. Saeimas vēlēšanās.

Kā vēstīts, šodien notikušajā ārkārtas Jūrmalas domes sēdē pašreizējam Jūrmalas domes priekšsēdētājam Gatim Truksnim (ZZS) izdevās amatu saglabāt.

Iesniegumu par neuzticības izteikšanu Truksnim Jūrmalas domes opozīcijas deputāti iesniedza 2. oktobrī, īsi pēc tam, kad medijos izskanēja informācija, ka Valsts policija mēru sodījusi par narkotisko vielu uzglabāšanu.

Tomēr jau sēdes sākumā pats Truksnis sacīja, ka 30. septembrī izskanējusī informācija medijos viņam esot bijis jaunums. "Es neesmu bijis informēts ne par šo sodu, ne administratīvo procesu, tāpēc tagad skaidroju notikušā apstākļus," teica Truksnis. Viņš neesot zinājis par lietas ierosināšanu un arī nav aicināts uz nopratināšanu vai jelkādu paskaidrojumu sniegšanu tiesībsargājošajās iestādēs.

"Kad par to uzzināju no medijiem, "www.latvija.lv" reģistrā pārbaudīju savus administratīvos sodus un atklāju, ka 2017.gada sākumā tiešām šāda lieta ir bijusi. Tagad skaidroju situāciju, jo man nav bijis iespējas ne iepazīties ar lietas apstākļiem, ne tos pārsūdzēt," apgalvoja Truksnis.

Viņš uzsvēra, ka ir "brīvs no jebkādām atkarībām" un pagājušajā nedēļā veicis analīzes Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas, kā arī Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā. "Narkoloģijas centra analīzes manis teikto apstiprina - esmu pilnīgi brīvs no atkarībām. Otras iestādes atbildi vēl gaidu, taču arī tur viss būs tīrs. Es jebkurā brīdī esmu gatavs veikt jebkādas pārbaudes, ja ir nepieciešams," sacīja mērs.

Jautājuma ziņotājs Guntis Grūba ("Tev, Jūrmala") gan sacīja, ka sestdien notikušās Saeimas vēlēšanas jau tā parāda, ka uzticība pastāvošajai varai ir sarukusi. "Man nav pieļaujams, ka notiekošie procesi Jūrmalā grauj mums uzticību un izskanējusī informācija apdraud domes pastāvēšanu, no tiesiskā viedokļa raugoties," teica Grūba, norādot, ka ZZS ir arī citi spēcīgi kandidāti, kas varētu turpināt vadīt domi.

Vēlāk sarunā aģentūrai LETA viņš atklāja, ka pats pērn redzējis, ka Truksnis ir neadekvātā stāvoklī. Viņš esot vērsies pie ZZS priekšsēdētāja Armanda Krauzes un aicinājis Truksni nomainīt. "Viņi teica, ka mērs ir izārstējies un darbspējīgs," teica Grūba, norādot, ka šis balsojums parāda ZZS cinismu pret saviem vēlētājiem un sabiedrību. Viņaprāt, šodien notikušais balsojums ir "rīkojums no ZZS vadības".

To, ka Trukšņa atrunām netic, aģentūrai LETA sacīja arī deputāts Uldis Kronblūms (VL-TB/LNNK). "Žēl, ka cilvēki vadās pēc pavisam citiem principiem nekā vajadzētu. Informācijas ir pietiekami, lai būtu šaubas gan par mēru, gan par viņa pieņemtajiem lēmumiem tagad un nākotnē."

Balsojumā Trukšņa amata saglabāšanu atbalstīja "Saskaņas" un Zaļo un zemnieku savienības deputāti.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais