VID steidzas novērst iespējas izdarīt jaunas kļūdas

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Plānots, ka no novembra Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informācijas sistēmā vairs nebūs iespējams izsūtīt paziņojumus personām, uz kurām tie neattiecas, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja VID Nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Jankova, komentējot iepriekš VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) kļūdaini izsūtītos paziņojumus.

Viņa pastāstīja, ka jau pēc pirmā šāda gadījuma, kas bija februārī, kad VID kļūdas dēļ izsūtīja paziņojumus par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarāciju iesniegšanas kārtību arī tiem iedzīvotājiem, kuri nav PVN maksātāji, VID saprata kļūdas cēloņus un iniciēja nepieciešamās izmaiņas informācijas sistēmā, taču šādas izmaiņas nav iespējams veikt dažu dienu vai mēneša laikā.

"Plānots, ka izmaiņas mums būs pieejamas novembrī. Es ļoti ceru, ka pēc šīm izmaiņām šādi līdzīgi gadījumi neatkārtosies," sacīja Jankova, piebilstot, ka veiktās izmaiņas informācijas sistēmā paredz, ka VID darbinieks turpmāk varēs nosūtīt informāciju tikai konkrētam nodokļu maksātāju lokam, proti, bez atsevišķi piešķirtām tiesībām VID darbiniekiem vairs nebūs iespēja izmantot opciju, lai nosūtītu paziņojumu visiem nodokļu maksātājiem, kas ir EDS klienti.

Tāpat Jankova pastāstīja, ka oktobra sākumā tika sagatavoti un iniciēti nosūtīšanai kopumā 1,2 miljoni elektronisku paziņojumu par pašnodarbinātā deklarācijas iesniegšanu, tostarp gan privātpersonām, gan arī juridiskajām personām, taču VID paguva apturēt paziņojuma izsūtīšanu apmēram 700 tūkstošiem personu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka VID šonedēļ kļūdas dēļ izsūtīja elektroniskus paziņojumus par pašnodarbinātā deklarācijas iesniegšanu arī iedzīvotājiem, kuriem nav pašnodarbinātā statusa. Dienestā norādīja, ka tā ir viena darbinieka pieļauta cilvēciska kļūda.

Tāpat šogad februārī VID kļūdas dēļ izsūtīja paziņojumus par PVN deklarāciju iesniegšanas kārtību arī tiem iedzīvotājiem, kuri nav PVN maksātāji.

Uz augšu