"Rigvir" grupa pārdevusi savu klīniku uzņēmumam "Amber Capital Holding"

Latvijas medikaments Rigvir

FOTO: Lita Krone / LETA

Biotehnoloģiju farmācijas uzņēmums "Rigvir" grupa pārdevis jaunam partnerim AS "Amber Capital Holding" vienu no saviem meitas uzņēmumiem - viroterapijas klīniku "Global Virotherapy Cancer Clinic", aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Pēc "Rigvir" paustā, tas darīts, lai vairāk fokusētu uzņēmumu grupu biotehnoloģiju formātam, kura ietvaros darbs turpinās lielākoties ar onkolītiskā vīrusa "Rigvir" zinātnisko izpēti un attīstību.

Klīnika nodota "Amber Capital Holding", un tā turpinās darbu ar nosaukumu "Global Virotherapy and Integrative Medicine Cancer Clinic".

"Rigvir" grupas uzņēmumu izpilddirektore Kristīne Jučkoviča aģentūrai LETA pārdošanas summu neatklāja, jo tāda esot pušu vienošanās. Jučkoviča piebilda, ka summa neesot galvenais faktors šādā brīdī, galvenais ir partneris un jauns apņēmības pilns klīnikas vadītājs, kurš gatavs turpināt iesākto un to plašāk attīstīt.

Kā norāda jaunais klīnikas vadītājs Māris Lūks, vēža viroterapija ir metode, kurai klīnika tic, tādēļ labprāt pārņēm šo uzņēmumu. "Turpināsim veidot šo klīniku par vietu, kur onkoloģiskie pacienti no visas pasaules ir gaidīti, kur parūpēsies gan par viņu fizisko, gan psiholoģisko veselību," piebilda Lūks.

Klīnika atrodas Jūrmalā, Jaunā ielā 12, tā piedāvā pacientiem kompleksu vēža ārstēšanu ar viroterapiju. Jaunajā formātā plānots papildināt tās pakalpojumu klāstu ar vairākām citām Latvijā pieejamām ārstniecības metodēm un pacientiem nepieciešamiem atbalsta medicīnas pasākumiem.

"Rigvir" grupa ir biotehnoloģiju uzņēmumu grupa, kuras darbības mērķis ir Latvijā izstrādāto vēža viroterapijas zāļu ražošana un izpēte. Viroterapija ir vēža ārstēšanas metode, izmantojot īpašu vīrusu, kurš pēc ievadīšanas cilvēka organismā, atrod un iznīcina ļaundabīgā audzēja šūnas. Minēto vīrusu 20.gadsimta sešdesmitajos gados atklāja Latvijas zinātniece Aina Muceniece.

"Amber Capital Holding" reģistrēts šī gada 21.martā.

Savukārt SIA "Viroterapijas & Integratīvā klīnika" apgrozījums pērn bijis 826 486 eiro, kas ir par 9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi samazinājušies par 17% un bija 144 111 eiro.

Uz augšu