Topošā Muzeju krātuvju kompleksa izmaksas pieaugušas par €3 miljoniem

FOTO: Evija Trifanova/LETA

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) īstenotā Muzeju krātuvju kompleksa Pulka ielā 8 izmaksas pieaugušas par trīs miljoniem eiro, informē VNĪ.

Kopumā projektā tiks investēti 28,7 miljoni eiro iepriekš plānoto 25,7 miljonu eiro vietā. "Lai būtu droši par kvalitatīvu mūsu nacionālo vērtību glabāšanu, papildus iepriekš plānotajam budžetam valdībā apstiprināti trīs miljoni eiro ēkas nākamo lietotāju - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, kā arī Kino muzeja - izvirzīto papildus prasību nodrošināšanai," informēja VNĪ.

Papildu izmaksas iekļauj, piemēram, inženiertīklu risinājumu izmaiņas, vadības automatizācijas sistēmas ierīkošanu ēkas tehniskajam monitoringam un vadībai, krātuvju mikroklimata uzlabojumus un paaugstinātas ugunsdrošības risinājumus restaurācijas telpās.

VNĪ realizētais muzeju krātuvju komplekss ir pirmais šāds komplekss Baltijā. Pēc būvdarbu pabeigšanas, kompleksā nonāks aptuveni divi miljoni krājuma vienību, kas līdz tam glabājās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Rīgas Kino muzeja un citās telpās. Jaunajā kompleksā tiks nodrošināti 21.gadsimtam atbilstoši apstākļi muzeju vērtību saglabāšanai, kā arī mūsdienīgas un atbilstoši aprīkotas restaurācijas telpas, kas projektētas tieši restaurācijas darbu veikšanai. Tāpat kompleksā būs lasītavas, nelielas izstāžu un citas telpas, kas būs pieejamas arī plašākai sabiedrībai.

Vērienīgais komplekss ir apjomīgs - virs 30 000 kvadrātmetru un tehniski sarežģīts. Tas veidots kā vienots arhitektonisks risinājums, ārēji neatdalot atsevišķu muzeju zonas. Vienlaikus, ēkā katram muzejam paredzēta sava, no citiem muzejiem neatkarīga zona - krātuves, darba, restaurācijas, darbnīcu, noliktavu, koplietošanas un apmeklētāju telpas. Savukārt visiem muzejiem kopīgā telpa ir galvenā ieejas zona kompleksa centrā, kas paredzēta gan muzeju krātuvju darbiniekiem, gan apmeklētājiem.

Muzeju krātuvju kompleksu projektējusi SIA "Arhitektu birojs Krasts" (būvprojekta vadītāja arhitekte Renāte Truševska), kompleksa būvniecību veic pilnsabiedrība "Rere grupa".

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā "100 adreses Latvijas simtgadei", aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 miljonu kvadrātmetru platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu vairāk nekā 10 miljonu kvadrātmetru platībā. Uzņēmums dibināts 1996.gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Uz augšu