Tramps: Federālā rezervju sistēma ir lielāks drauds ASV ekonomikai nekā Ķīna

ASV prezidents Donalds Tramps

FOTO: AFP/SCANPIX

ASV centrālā bankas - Federālās rezervju sistēmas (FRS) - īstenotā politika ir lielāks drauds Savienoto Valstu ekonomikai nekā tirdzniecības karš ar Ķīnu, paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps. "Es domāju, ka FRS rada daudz lielākas problēmas nekā Ķīna," teicis Tramps intervijā laikrakstam "The Washington Post".

Viņš piebildis, ka "nemaz nav apmierināts" ar centrālās bankas vadītāju Džeromu Pauelu, kuru viņš šim amatam izvirzīja pagājušajā gadā.

Tramps arī paudis vilšanos, ka FRS neatbalsta viņa ekonomisko politiku.

Pēdējā laikā Tramps regulāri kritizē FRS par procentlikmju palielināšanu, pārkāpjot tradīciju, ka ASV prezidenti nemēdz publiski izteikties par FRS politiku, lai neietekmētu tās neatkarību. Pagājušajā mēnesī Tramps sacīja, ka FRS ir sajukusi prātā, tik strauji paaugstinot procentlikmes, un ka FRS esot viņa lielākais drauds.

FRS šogad bāzes procentlikmi paaugstinājusi trīs reizes, un gaidāms, ka decembrī varētu notikt vēl viens paaugstinājums.

Bāzes procentlikmes paaugstināšana veicina ASV dolāra kursa kāpumu, kas nav izdevīgs amerikāņu eksportētājiem, kā arī aizdevumu likmju pieaugumu.

GALERIJA: ASV un Ķīnas tirdzniecības karš

Uz augšu