Igaunijas medmāsas saņems piemaksas par darbu brīvdienās un naktīs

Medmāsa gatavo pacientam ķīmijterapijas kursu (Ilustratīvs foto)

FOTO: AP/Scanpix

Igaunijas medmāsas pirmo reizi saņems piemaksas par darbu brīvdienās un nakts stundās, piektdien paziņojusi Igaunijas Medmāsu savienība.

No nākamā gada 1.aprīļa medicīnas māsu darba samaksas stundas likme par darbu no plkst.22 līdz plkst.6 rītā Igaunijā būs par 5% augstāka, bet no 2020.gada 1.aprīļa par 10% tiks palielināta stundas likme par darbu brīvdienās.

"Veselības aprūpes sistēmā ir svarīgi pacientiem nodrošināt aprūpi visu diennakti. Darbs nakts stundās ir ļoti nogurdinošs gan fiziski, gan garīgi, un tur, kur bez tā nevar iztikt, par to arī pienācīgi jāmaksā," uzsvērusi Medmāsu savienības viceprezidente Gerli Līveta.

Jaunajā kolektīvajā līgumā arī noteikts, ka veselības aprūpē strādājošajiem turpmāk pie ikgadējā atvaļinājuma papildus pienāksies vēl piecas līdz septiņas brīvas kalendāra dienas - par divām papildu dienām vairāk nekā līdz šim.

"Medmāsas un aprūpētāji ir plašākā veselības aizsardzības sistēmas darbinieku grupa, kas ar pacientiem saskaras visciešāk, tāpēc ir svarīgi nepieļaut viņu izdegšanu, nodrošinot labākus darba apstākļus," norādījusi Līveta.

Uz augšu