Krievijas iedzīvotāji arvien lielāku daļu ienākumu spiesti tērēt pārtikai

Sieviete pie Krievijas siera plauktiem, no kuriem pazuduši Eiropas, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas pārtikas produkti

FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Krievijas pilsoņu patēriņa grozā arvien lielāku daļu īpatsvara veido izdevumi tieši pārtikai, un šā gada otrajā ceturksnī tie pieauguši līdz 38,9%, pretstatā 38,2% attiecīgajā laika posmā pērn, tā, atsaucoties uz ikgadējo „Krājbankas” patēriņa indeksu, vēsta ziņu aģentūra RBK. „Mēs uzskatām, ka izdevumi pārtikai būs salīdzinoši lieli līdz pat brīdim, kamēr iedzīvotāju reālie ienākumi ievērojami nepalielināsies”, teikts bankas analītiķu pārskatā.

Tā sauktā pārtikas inflācija pašlaik ievērojami apsteidz Krievijas iedzīvotāju ienākumu pieaugumu. Aprēķini arī rāda, ka 2019.gada otrajā ceturksnī komunālajiem maksājumiem Krievijas iedzīvotāji atvēlēja 15,2% no saviem ienākumiem, kas ir nedaudz mazāk nekā pērn aprēķinātā 15,4% daļa. Arī izdevumi apģērbam ir nedaudz sarukuši – no 10 līdz 9,7%. Savukārt kredītiem atvēlētā kopējo ienākumu daļa ir palikusi nemainīga un veido 6,6%.

Uz augšu