"Elektrum" divu gadu laikā Baltijas valstīs uzstādījis gandrīz 320 saules paneļu

FOTO: AP/Scanpix

AS "Latvenergo" ar zīmolu "Elektrum" divu gadu laikā Baltijas valstīs uzstādījis 319 saules paneļu komplektu, aģentūru LETA informēja "Latvenergo" pārstāve Ivita Bidere.

Viņa norādīja, ka "Elektrum" kopš 2017.gada piedāvā iespēju iegādāties saules paneļus, tostarp visvairāk līgumu līdz šim noslēgts Lietuvā - 136 līgumi, kas skaidrojams ar īsāku formalitāšu procesu un pašlaik nodrošināto atbalstu iedzīvotājiem. Vienlaikus Latvijā noslēgti 112 līgumi, bet Igaunijā noslēgts 71 līgums.

Kopumā "Elektrum" uzstādīto saules paneļu jauda veido 1186 kilovatus (kW), piebilda Bidere.

"Izmantojot savas jau iepriekš Latvijā uzkrātās zināšanas un pieredzi, ar savu kompetenci esam spējuši sekmīgi darboties kaimiņvalstu tirgos un kļuvuši par vienu no vadošajiem saules paneļu tirgotājiem Baltijas valstīs," pauda "Latvenergo" pārdošanas direktors Uldis Mucinieks.

Kompānijā arī atzīmēja, ka apsvērumi, kādēļ klienti izvēlas uzstādīt saules paneļus, ir dažādi, taču būtiska daļa ir to, kuriem ir svarīgs pret vidi atbildīgs dzīvesveids.

Jau ziņots, ka "Latvenergo" koncerna apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 451,592 miljoni eiro, kas ir par 0,3% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, savukārt koncerna peļņa samazinājās par 44,4% un bija 54,024 miljoni eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. "Latvenergo" vienīgais īpašnieks ir valsts. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Uz augšu