Ministrija atgādina pamatprincipus, kas jāievēro gan pircējiem, gan pārdevējiem

FOTO: Pexels

Kopš februāra sākuma droša tirdzniecība Latvijā tiek organizēta ar papildu prasībām gan tirgotājiem, gan pircējiem. Covid-19 vīrusa izplatības mazināšana, līdz ar to - arī ierobežojumu mazināšana būs atkarīga tikai no mūsu visu kopīgās un katra individuālās rīcības. Tāpēc Ekonomikas ministrija atgādina, ka tirgotājiem un pircējiem ir jāievēro dažas pamatlietas jeb drošas iepirkšanās pamatprincipi.

“Mēs kā sabiedrība ik dienu saskaramies ar tirdzniecības ierobežojumiem, kas ieviesti ar mērķi tirdzniecības vietas padarīt pēc iespējas drošākas, tādējādi mazinot inficēšanās riskus gan pircējiem, gan veikalu darbiniekiem. Analizējot situāciju, mēs redzam, ka tirgotājiem, kuri veiksmīgi pielāgojuši savu darbību drošam iepirkšanās procesam, nereti jākliedē pircēju neziņa un neizpratne.

Apzināmies, ka, tuvojoties Lieldienu brīvdienām, iedzīvotāji varētu pastiprināti izrādīt vēlmi doties uz tirdzniecības vietām, tāpēc vēlreiz un vēlreiz atgādināsim par drošu iepirkšanās paradumu ievērošanas svarīgumu,

kā arī apkoposim un dalīsimies ar informāciju par klātienes iepirkšanās alternatīvām.

Šobrīd mums ir jāatbalsta Latvijas tirgotāji, kuri ir nemitīgi pielāgojušies un nesuši psiholoģisko slogu, kā arī jāinformē pircēji par viņu lomu drošā tirdzniecības procesā. Ņemot vērā, ka joprojām aptuveni trešā daļa tirdzniecības vietu ir slēgtas, mums jāpanāk, ka brīdī, kad šie komersanti sāks darbu klātienē, viņi būtu gatavi ieviest drošas tirdzniecības modeli un organizēt apmeklētāju plūsmu tā, lai neveidotos drūzmēšanās.

Lai to paveiktu, nākamo trīs mēnešu laikā tiks īstenota informatīvā kampaņa “Drošs paliek drošs”, kas sāksies jau nākamnedēļ,” ierobežojumu skaidrojošo un atgādinošo nozīmi uzsver Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis.

Būtībā ir piecas pamatlietas jeb drošas iepirkšanās principi, kas ir jāievēro pircējam, lai justos droši par savu veselību papildus sejas maskas lietošanai un 2 metru distances ievērošanai:

- iepriekš sagatavots iepirkumu saraksts;

- iepirkšanās vismaz nedēļai uz priekšu;

- došanās uz tirdzniecības vietu vienam;

- ātra iepirkšanās, saīsinot uzturēšanās laiku veikalā;

- dot priekšroku pirkumu veikšanai internetā.

Savukārt tirgotājiem jāievēro trīs drošas tirdzniecības pamatprincipi:

- Pēc iespējas biežāk pareizi jāventilē, jāvēdina tirdzniecības telpas un jādezinficē virsmas, tajā skaitā arī iepirkumu grozu un ratu rokturi.

- Jākontrolē veikala apmeklētāju plūsma (ar iepirkšanās ratu, grozu vai somu palīdzību).

- Jāuzrauga, lai veikala apmeklētāji un darbinieki pareizi lietotu sejas maskas un ievērotu distanci.

Nākamās nedēļas laikā aktuālākā informācija par tirdzniecības ierobežojumiem iedzīvotājiem, kā arī īpaši izveidots informatīvais materiāls tirgotājiem būs pieejams mājaslapā. Sagatavotais materiāls kalpos par vienu no atbalsta mehānismiem tirgotājiem un būs paredzēts izvietošanai tirdzniecības telpās.

Mājaslapā pieejamā informācija tirgotājiem kalpos kā atbalsts, lai nodrošinātu drošas tirdzniecības īstenošanu praksē, kā arī ļautu sagatavoties darbam klātienē tiem uzņēmējiem, kuri gaida lēmumu par tirdzniecības atsākšanu.

Uz augšu
Back