"Valsts nekustamie īpašumi" izsludinājuši iepirkumu Valmieras drāmas teātra energoefektivitātes paaugstināšanai

TVNET/LETA
"Valsts nekustamie īpašumi" izsludinājuši iepirkumu Valmieras drāmas teātra energoefektivitātes paaugstināšanai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Kristīne Meistere/LETA

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izsludinājuši iepirkumu būvniecības konkursā Valmieras drāmas teātra Lāčplēša ielā 4, Valmierā ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai, aģentūru LETA informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Projektā plānots atjaunot teātra ārējo veidolu un sasniegt 50% apkures enerģijas patēriņa un izmaksu ietaupījumu. Valmieras drāmas teātra atjaunošanas projektu plānots īstenot līdz 2022.gada vēlam rudenim.

Plānotā iepirkuma līgumcena ir 7 214 050 eiro, liecina Elektroniskās iepirkumu sistēmas informācija.

"Veiktie energoefektivitātes pasākumi būtiski palielinās komforta līmeni telpās. Teātra darbinieki iegūs mūsdienīgāku darba vidi, bet skatītājiem būs patīkamāk apmeklēt izrādes, kā arī tiks papildu izbūvēta vēl viena zāle teātra izrāžu baudīšanai. Tiks nodrošināts ērts apmeklējams arī personām ar īpašām vajadzībām. Īstenoto būvdarbu gaitā tiks stiprināti ēkas pamati, lai nodrošinātu teātra esošo funkcionalitāti un uzlabotu ēkas ilgmūžību," klāstīja Griškevičs.

Būvdarbu gaitā ēkai tiks siltinātas ārsienas, jumts un bēniņu pārsegums, cokols, nomainīti esošie koka un PVC logi, ārdurvis, pilnveidota apkures sistēma, izveidota ventilācijas un aukstumapgādes sistēma, novērstas neatbilstības ugunsdrošības jomā, nodrošināta vides pieejamība atbilstoši normatīvu prasībām, kā arī veikta apgaismes ķermeņu nomaiņa pret energoefektīviem. Vienlaikus ēkai tiks nodrošinātas, pastiprinātas un izbūvētas pamatkonstrukcijas. Projekta ietvaros ir iegādāti skatuves prožektori teātra Lielajai zālei, plānots iegādāties Lielās zāles skatuves krēslus un aprīkojumu jaunizbūvētajai zālei - skaņas, gaismas iekārtas un skatītāju podestus.

Būvprojektu teātra atjaunošanas un energoefektivitātes darbu veikšanai izstrādājis SIA "Sestais stils".

Būvdarbus plānots īstenot paralēli daļējai teātra darbībai, paredzot skatītājiem iespēju apmeklēt izrādes vienā no zālēm - Apaļajā zālē. Pārējo izrāžu darbību teātris pārcēlis uz viesizrādēm gan Rīgā, Dailes teātrī, gan visā Latvijā.

Būvuzņēmēji, kuriem ir interese par teātra atjaunošanu, var pieteikties iepirkumam līdz 28.jūnijam.

Lai panāktu siltumenerģijas un elektrības izmaksu ietaupījumu publiskā sektora ēkās, kā arī ēku tehniskā un estētiskā stāvokļa uzlabojumu, VNĪ 2019.gadā piesaistīja Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu 11 sabiedriski nozīmīgu ēku energoefektivitātes uzlabošanas projektiem, tostarp četri tiek īstenoti teātros - Valmieras drāmas teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Latvijas Leļļu teātrī un Dailes teātrī.

Valmieras drāmas teātra galvenā - Lielā zāle - skatītājiem tika vērta 1996.gadā nogalē bijušā Latviešu biedrības nama vietā pēc arhitektu Modra Ģelža, Olitas Upacieres un Jura Guseva projekta kā liela apjoma moderna mūra ēka ar divām zālēm, teātra muzeju, mākslas salonu un kafejnīcu. Taču kopumā teātra ēka tika nodota drošā ekspluatācijā 2004.gada decembrī.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu