Marķētās dīzeļdegvielas realizācija četros mēnešos samazinājusies par 4,4%

Degvielas tirgotāja "Circle K Latvia" degvielas vedēja automašīna. FOTO: Zane Bitere/LETA

Iezīmētā (marķētā) dīzeļdegviela četros mēnešos realizēta kopumā 11 729 tonnu apmērā, kas ir par 535 tonnām jeb 4,4% mazāk nekā 2020.gada četros mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Realizācijas apmērs iezīmētajiem (marķētajiem) naftas produktiem, kurus realizē izmantošanai brīvostu un brīvo zonu tehnikā, četros mēnešos samazinājies par 42 tonnām jeb 2,7%, bet marķētās dīzeļdegvielas realizētais apmērs fiziskām personām samazinājies par 69 tonnām jeb 4,9%.

Juridiskajām personām (izmantošanai par kurināmo siltuma ieguvei apkurē vai siltumenerģijas ieguvei produkcijas ražošanas (pārstrādes) tehnoloģiskajā procesā) realizētās marķētās dīzeļdegvielas apmērs palielinājies par 303 tonnām jeb 5,1%, savukārt kuģu apgādei realizētās marķētās dīzeļdegvielas apmērs četros mēnešos samazinājies par 727 tonnām jeb 21,5%.

Četros mēnešos fiziskām personām realizētas 1339 tonnas marķētās dīzeļdegvielas, juridiskajām personām - 6232 tonnas, kuģu apgādei - 2653 tonnas, bet izmantošanai brīvostās un brīvajās zonās - 1505 tonnas.

Iezīmētās (marķētās) dīzeļdegvielas pieprasījumu ietekmē gan klimatiskie apstākļi, gan lietotāju izvēle par labu citiem kurināmā veidiem, norāda VID.

Uz augšu
Back