EY: Rīga ir 35. investīcijām pievilcīgākā pilsēta Eiropā

Rīgas Svētā Pētera baznīcas tornis un Vecrīga FOTO: Zane Bitere / LETA

Rīga ir 35. investīcijām pievilcīgākā pilsēta Eiropā, pavēstīja auditorkompānijas EY pārstāvji, atsaucoties uz kompānijas veiktā Eiropas investīciju pievilcības pētījuma "EY Attractiveness Survey Europe" datiem.

Investoru vērtējumā Rīga ierindota 35.vietā pēc pievilcības ārvalstu investīcijām tuvāko triju gadu laikā, kamēr investīcijām vēlamākā pilsēta Eiropā ir Londona. Seko Stokholma, Frankfurte, Brisele, Parīze, Amsterdama, Roterdama, Berlīne un Glāzgova, bet pirmo desmitnieku noslēdz Milāna.

Rīga 35. vietu dala ar Bratislavu, Lodzu, Porto, Marseļu un Viļņu, bet Rīgai vistuvāk priekšā ir Valensija, Hamburga un Bukareste. Tallina pievilcīgāko četrdesmit Eiropas pilsētu lokā šogad nav minēta.

"Mūsu pētījums parāda, ka Rīga ir pamanāma investoru nākotnes ieguldījumu kartē un konkurē ar citām lielām un nozīmīgām Eiropas pilsētām. Galvenais, kas mums jāņem vērā sacensībā par investīcijām ir tehnoloģiju prasmju veicināšana, jo tieši to kā kritisku elementu investīciju vietas izvēlē pētījumā norādīja 92% investoru. Šim faktoram seko inovāciju attīstības līmenis un kopējā digitālo pakalpojumu vide un tehnoloģiju izplatība sabiedrībā," minēja EY partneris, kā arī kompānijas Stratēģijas un darījumu konsultāciju nodaļas vadītājs Baltijas valstīs Guntars Krols.

Viņš norādīja, ka investīciju vietas izvēle ir sarežģīts lēmums un to ietekmē vesela virkne faktoru - no cenu līmeņa pilsētā līdz politiskajai stabilitātei. "Rīgai ir virkne priekšrocību starptautiskajā sacensībā par investīcijām, piemēram, mums ir izglītoti cilvēki, labi transporta savienojumi ar pārējo Eiropu, bagātīga kultūras dzīve un mūsdienīgs, stabils politikas ietvars. Tas, kas mums nav, ir vietējā tirgus lielums, taču digitālās transformācijas ekonomikā to varam atsvērt ar tehnoloģiski zinošiem cilvēkiem un modernu infrastruktūru. Kopumā Rīgas pozīcijas investīciju piesaistē ir jāvērtē kā labas, it sevišķi Covid-19 pārmaiņu kontekstā, kas liek papildu uzsvaru uz digitālās ekonomikas attīstību," pauda Krols.

Pētījumā investori arī minējuši, ka tuvāko gadu laikā Eiropas izaugsmi investīciju piesaistē noteiks digitālās ekonomikas nozares (IT, telekomunikācijas, mediji) - šādu viedokli paudis 51% aptaujāto investoru. Vēl 36% investoru minējuši, ka investīciju izaugsmi virzīs "zaļās" enerģijas nozares, 27% uzskata, ka pieaugums gaidāms veselības aprūpes jomās, bet 21% uzskata, ka izaugsmi noteiks auto un mobilitātes nozares.

"EY Attractiveness Survey Europe" pētījums tiek veikts ik gadu, apkopjot gan investīciju projektu kvantitatīvos datus, monitorējot vairāk nekā 10 000 ziņu avotu, gan aptaujājot 550 starptautisku investīciju lēmumu pieņēmēju.

Uz augšu
Back