Šī pētījuma rezultāti liecina, ka vīrusa koncentrācija, izmantojot LED ierīci, tik tiešām ir samazinājusies. Šiem pacientiem galvenie vīrusa simptomi pazuda aptuveni divas dienas ātrāk nekā kontrolgrupā esošajiem pacientiem. Savu pētījumu kompānija iesniedza zinātniskajam žurnālam recenzēšanai.
Stasko skaidro, ka uzņēmums redz divus veidus, ar kuriem ierīce var palīdzēt sasniegt labus rezultātus. Pirmkārt, gaisma noteiktā frekvencē iedarbojas tieši uz vīrusu un nedod tam iespēju vairoties. Otrkārt, gaismas frekvence provocē slāpekļa oksīda veidošanos, ko imūnsistēma izmanto dažādiem mērķiem, starp kuriem ir arī cīņa pret infekcijas slimībām. Ir veikti vairāki pētījumi, kuros ir pētīts slāpekļa oksīda potenciāls, ārstējot pacientus pret Covid.
“Šis mehānisms ir pelnījis uzticību un tas var palīdzēt atbrīvoties no vīrusa augšējos elpceļos. Iespējams, ka tieši tādēļ cilvēki pēc šīs iekārtas izmantošanas jutās labāk,” norāda Kalifornijas universitātes Infekcijas slimību un pasaules veselības aprūpes nodaļas priekšsēdētājs, doktors Deivijs Smits.
Smits nestrādā “EmitBio”, taču viņš ir pievērsis uzmanību kompānijas sniegtajiem datiem.
“Es domāju, ka šie dati ir pietiekami daudz, lai varētu veikt daudz lielāka mēroga pētījumu,” saka Smits.
Smitam gan ir vairāki jautājumi, piemēram, kā ir iespējams apturēt slimības attīstīšanos plaušās, ja gaisma līdz plaušām nenonāk?
“Tas, kas mums ir patiešām vajadzīgs, ir veids, kā apturēt slimības saasināšanos, lai cilvēkiem nebūtu vajadzības doties uz slimnīcu un viņi varētu palikt dzīvi. Lielākās problēmas rodas tad, kad vīruss nokļūst jau zemāk – plaušās,” uzsver Smits.