Jelgavas mērs: ažiotāža par atbalsta likvidēšanu daudzbērnu ģimenēm sacelta bez pamata

LETA
Jelgavas mērs: ažiotāža par atbalsta likvidēšanu daudzbērnu ģimenēm sacelta bez pamata
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto Foto: Shutterstock

Ceturtdien deputāti skatīs noteikumus par sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Jelgavā, tādēļ pie pilsētas domes notiks daudzbērnu ģimeņu organizēts pikets,  informē Jelgavas topošās daudzbērnu ģimeņu biedrības aktīvisti.

Pašvaldība ir sagatavojusi trīs jaunu saistošo noteikumu projektus, kas turpmāk noteiks sociālo pabalstu saņemšanas kārtību Jelgavā. Saistošo noteikumu projektus dome skatīs šodien plkst.10.

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) apgalvoja, ka darba procesā, kamēr pašvaldība izstrādāja jaunus saistošos noteikumus, sabiedrībā nepamatoti tika sacelta ažiotāža par pilnīgu pašvaldības atbalsta likvidēšanu pilsētas daudzbērnu ģimenēm.

"Šobrīd saistošo noteikumu izstrāde ir pabeigta un apstiprināšanai domē tiek virzīti noteikumi, kas paredz saglabāt visus līdzšinējos pabalstus pilsētas daudzbērnu ģimenēm," skaidroja pilsētas mērs.

Sagatavotie saistošie noteikumi paredz, ka Jelgavā būs kopumā 14 brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti un trīs no tiem, tāpat kā līdz šim, bez ienākumu izvērtēšanas būs pieejami daudzbērnu ģimenēm. Tas ir pabalsts ēdināšanas pakalpojuma apmaksai pirmsskolas izglītības iestādē līdz 50 eiro mēnesī, pabalsts ēdināšanas pakalpojuma apmaksai vispārējās izglītības iestādē, kas no 2021.gada 1.septembra 1,62 eiro dienā, jā arī pabalsts profesionālās ievirzes izglītības programmas dalības maksas segšanai - līdz 15 eiro mēnesī.

Savukārt citām iedzīvotāju grupām, salīdzinot ar spēkā esošajos noteikumos noteikto, tiek paredzēts palielināt pabalstu ēdināšanas pakalpojuma apmaksas segšanai - 5.-6.klases izglītojamajam no 0,28 eiro dienā līdz 0,32 eiro dienā, vienreizējo pabalstu personai, atbrīvojoties no brīvības atņemšanas iestādes, paredzēts palielināt par septiņiem eiro jeb no 43 līdz 50 eiro.

Savukārt apbedīšanas pabalsta maksimālo apmēru paredzēts palielināt par 129 eiro - no 271 līdz 400 eiro. Apbedīšanas pabalsta apmēra palielināšana saistīta ar apbedīšanas pakalpojuma cenu paaugstināšanu pēdējo desmit gadu laikā.

Saglabāt līdzšinējo atbalstu daudzbērnu ģimenēm lūdza teju 1000 cilvēku, kas domē iesniedza vēstuli. Tāpat šodien domes sēdes laikā no plkst.9.20 līdz 10.20 pie domes ēkas notiks pikets, kurā pašvaldības vadītāji tiks aicināti novērtēt ģimenes un to lomu Latvijas un Jelgavas izaugsmē.

Pirmdien Jelgavas topošās daudzbērnu ģimeņu biedrības aktīvisti rīkoja diskusiju "Daudzbērnu ģimene šodien un rīt", kurā demogrāfs Ilmārs Mežs uzsvēra, ka Jelgava neizmato visu savu potenciālu, lai pilsētā palielinātos vai vismaz nesamazinātos iedzīvotāju skaits. Mežs atklāja, ka Jelgava vairākos pēdējos gados zaudējusi aptuveni 1000 iedzīvotāju, taču, piemēram, Jūrmalā, Olainē, Saulkrastos, Siguldā un citviet iedzīvotāju skaits ir audzis.

"Ja to var Sigulda un Valmiera, tad to var arī Jelgava," stimulēt demogrāfiskās situācijas uzlabošanos aicināja demogrāfs.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu