Pk, 30.09.2022.

SIF izsludinājis papildu konkursu masu mediju kapacitātes stiprināšanai

TVNET/LETA
SIF izsludinājis papildu konkursu masu mediju kapacitātes stiprināšanai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis 867 000 eiro vērtu papildu pieteikumu konkursu Mediju atbalsta fonda (MAF) programmā "Atbalsts medijiem kapacitātes stiprināšanai un abonēto drukāto mediju piegādes izmaksu un elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas un radio programmu apraides izmaksu segšanai".

Kā informēja SIF pārstāve Zane Jēkabsone, konkursā atbalsts drukāto mediju piegādes izmaksu segšanai paredzēts finansējums 155 00 eiro apmērā, elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas un radio programmu apraides izmaksu segšanai - 89 000 eiro, atbalsts kapacitātes stiprināšanai elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem - 483 000 eiro, atbalsts kapacitātes stiprināšanai drukātajiem un digitālajā vidē strādājošiem medijiem - 141 000 eiro. Lai sniegtu pēc iespējas mērķētāku atbalstu Latvijas masu medijiem, īpaši izdalīts finansējums nacionālā, reģionālā un vietējā mēroga medijiem.

SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce norādīja, ka, apzinoties masu mediju nozīmīgo lomu it īpaši ārkārtējās situācijas laikā, kad iedzīvotājiem operatīvi nepieciešams iegūt jaunāko informāciju par Covid-19 izplatību un vakcinēšanās iespējām, kā arī saņemt pārbaudītu un faktos balstītu informāciju cīņā ar dezinformāciju, ar finansējumu SIF rada iespēju atklāta konkursa kārtībā piešķirt papildu atbalstu apraides un piegāžu izmaksām, mediju uzņēmumu kapacitātes stiprināšanai, tā sniedzot maksimālu atbalstu nozarei.

Pieteikumus pēc atbilstības un kvalitātes vērtēšanas kritērijiem vērtēs komisija, kura sastāv no četriem augstskolu pārstāvjiem, tai skaitā no reģionālajām augstskolām, kurās ir komunikācijas vai mediju programmas, viena mediju jomas nevalstiskās organizācijas, kuras darbība ir vērsta uz žurnālistikas kvalitātes un mediju ētiskuma veicināšanu, pārstāvja kā arī četriem valsts pārvaldes institūciju pārstāvjiem, no kuriem divi ir Kultūras ministrijas deleģēti pārstāvji, viens Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes deleģēts pārstāvis un viens SIF pārstāvis, kurš vada vērtēšanas komisijas darbu, bet vērtēšanā un balsošanā nepiedalās.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 12.novembra plkst.15. Ar plašāku informāciju, kā arī konkursa nolikumu, pieteikuma un budžeta veidlapu iespējams iepazīties SIF tīmekļvietnē "sif.gov.lv" sadaļā "Projektu konkursi".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu