Pk, 30.09.2022.

Nepieciešamības gadījumā pārtikas paku iegādei Ukrainas bēgļiem lūgs papildu finansējumu

TVNET/LETA
Nepieciešamības gadījumā pārtikas paku iegādei Ukrainas bēgļiem lūgs papildu finansējumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Nepieciešamības gadījumā pārtikas paku sagādei Ukrainas bēgļiem tiks lūgti papildu līdzekļi, apliecināja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Jēkabsone.

Lai nodrošinātu pārtikas un pamata materiālā atbalsta paku atbalstu mazturīgām personām, SIF publisku iepirkumu rezultātā pērnā gada nogalē un šī gada sākumā noslēdzis piecus līgumus.

AS "Dobeles dzirnavnieks" nodrošina pārtikas preču paku piegādi, SIA "Sanitex" pieaugušo higiēnas un saimniecības preču paku un higiēnas preču maziem bērniem paku piegādi, SIA "Hermess" - skolas piederumu paku piegādi, savukārt ar SIA "Lat Eko Food" noslēgts līgums par pārtikas preču paku maziem bērniem. Kopējā līgumu vērtība ir nepilni 8,3 miljoni eiro, un tie ir noslēgti līdz programmas darbības beigām jeb aptuveni uz pusotru gadu.

SIF rada iespēju atbalsta pakas izsniegt arī Ukrainas iedzīvotājiem, kas ieradušies Latvijā un saņēmuši sociālā dienesta izziņu par krīzes situāciju.

Jēkabsone skaidro, ka partnerorganizācijas veic uzskaiti, kurā reģistrē izsniegto atbalsta paku skaitu Ukrainas iedzīvotājiem. Ja būs nepieciešams papildu finansējums, SIF lūgs to piešķirt no valsts budžeta.

"Šobrīd nav indikāciju ne no partnerorganizācijām, ne no piegādātājiem, ka piegādes varētu kavēties vai netikt izpildītas pilnā apjomā.

Pieprasījuma pieauguma dēļ tiek organizētas papildu komplektu piegādes atsevišķām izdales vietām," apgalvoja SIF pārstāve.

Arī Labklājības ministrijas speciāliste Aurika Stratane pauda, ka pārtikas komplektu nodrošinājums ir pietiekams.

Jau ziņots, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem, saņemot pašvaldības sociālā dienesta izziņu par krīzes situāciju, būs tiesības uz atbalstu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programmā. Viena persona trīs mēnešos varēs saņemt divas pārtikas pakas, higiēnas un saimniecības preču paku, divas papildu bērnu pārtikas pakas, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā no septiņiem līdz 24 mēnešiem, kā arī papildu higiēnas preču paku, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā līdz diviem gadiem. Papildus tam ģimenes ar sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem varēs saņemt mācību piederumu paku.

Ar izziņu atbalsta pakas varēs saņemt kādā no vairāk nekā 400 izdales punktiem visā Latvijā. Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām zupas virtuvēs gatavās maltītes personas var saņemt bez izziņas vai citu dokumentu uzrādīšanas.

SIF no 2014.gada īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī veicināt sociālo iekļaušanu ar dažādu papildpasākumu palīdzību.

SIF apvieno un efektīvi iesaista atbalsta sniegšanā nozīmīgas pašvaldības un to iestādes, to starpā sociālos dienestus, kā arī reliģiskās un nevaldības sektora organizācijas visā Latvijā, piemēram "Samāriešu fonds", "Latvijas Samariešu apvienība", "Latvijas Sarkanais Krusts" un "Pestīšanas armija".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu