Pk, 12.08.2022.

"Esam Ukrainas pusē." G7 valstis sola turpināt atbalstu

TVNET/LETA/AFP
"Esam Ukrainas pusē." G7 valstis sola turpināt atbalstu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: TOBIAS SCHWARZ/AFP/Scanpix

G7 valstis samitā Vācijā solījušas turpināt atbalstīt Ukrainu, kas cīnās pret Krievijas uzbrukumu. "Mēs turpināsim sniegt finansiālo, humāno, militāro un diplomātisko atbalstu un būt kopā ar Ukrainu tik ilgi, cik nepieciešams," paziņoja G7 valstis Vācija, Francija, Lielbritānija, Itālija, ASV, Kanāda un Japāna.

Pēc gandrīz divu stundu garas sarunas ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski video zvanā no Kijivas G7 līderi nāca klajā ar spēcīgu solidaritātes apliecinājumu.

"Kā G7 mēs esam Ukrainas pusē un turpināsim atbalstu. Tam mums visiem jāpieņem smagi, bet nepieciešami lēmumi," paziņoja samita namatēvs Vācijas kanclers Olafs Šolcs, pateicoties Zelenskim par zvanu.

"Mēs turpināsim palielināt spiedienu uz Putinu. Šim karam ir jābeidzas," uzsvēra Šolcs.

G7 līderi arī pieprasīja, lai Krievija ļauj atgriezties Ukrainā visiem Ukrainas pilsoņiem, kuri aizvesti uz Krieviju pret pašu gribu, un aicināja Krieviju atļaut eksportēt no Ukrainas graudus.

G7 valstis arī pauda bažas par Krievijas plānu tuvākajos mēnešos piegādāt Baltkrievijai kodolgalviņu nestspējīgas raķetes.

Avots G7 samitā atklāja, ka Zelenskis aicinājis pasaules līderus darīt visu iespējamo, lai izbeigtu karu Ukrainā līdz šī gada beigām. Ukrainas prezidents uzsvēra, ka Krievija jāturpina sodīt par iebrukumu Ukrainā, un spiediens nedrīkst atslābt.

Zelenskis arī pavēstīja, ka nav gatavs sākt sarunas ar Krieviju, jo Ukraina vēl cenšas nostiprināt savas pozīcijas.

"Prezidents Zelenskis sniedza ļoti skaidru atbildi, ka tagad nav pienācis laiks sarunām. Ukraina veiks sarunas, kad tā būs spējīga to darīt, tas ir, kad tā būtībā būs atjaunojusi spēka pozīcijas," paziņoja Francijas prezidenta Emanuela Makrona birojs.

Zelenskis vēlāk savā kontā vietnē "Telegram" paziņoja, ka lūdzis G7 līderus noteikt cenu griestus Krievijas naftai, lai mazinātu Krievijas spējas finansēt karu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu