S, 30.09.2023.

Pārtikas cenu samazinājums varētu būt gaidāms rudenī pēc apkures sezonas sākuma, prognozē Gulbe

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Veikals "Rimi".
Veikals "Rimi". Foto: Paula Čurkste/LETA

Pārtikas cenu samazinājums varētu būt gaidāms rudenī pēc apkures sezonas sākuma, mazinoties iedzīvotāju pirktspējai, ceturtdien, 14. jūlijā, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pauda Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.

"Kad saņemsim pirmos apkures rēķinus, tas būs liels spiediens uz tirgotājiem un ražotājiem. Domāju, ka tas būs tas brīdis, kad cenas sāks samazināties. (..) Ja cilvēkiem absolūti trūkst pirktspējas, ražotāji un tirgotāji ir spiesti lielu daļu produkcijas pārdot zem pašizmaksas," sacīja Gulbe.

Tāpat viņa norādīja, ka pārtikas produktus nevajag pirkt ilgam laikam uz priekšu, jo ir ļoti maz produktu, kurus var ilgi uzglabāt, - tas ir sāls, tas ir cukurs un konservi. "Pirkšana uz priekšu ir nelietderīga naudas izmešana, jo produkti bojājas," teica Gulbe, piebilstot, ka, piemēram, eļļa zaudē kvalitāti, bet makaronus un griķus sabojā pārtikas kodes.

Vienlaikus viņa gan arī atzīmēja, ka ir jābūt zināmām pārtikas rezervēm tuvākajam laikam.

Agroresursu un ekonomikas institūts ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes pārraudzīta iestāde. Institūtu izveidoja Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta, Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūta, Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta un Latvijas Valsts augļkopības institūta reorganizācijā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu