Siguldas novadā pensionāriem samazinās nekustamā īpašuma nodokli

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2
Foto: Paula Čurkste/LETA

Siguldas novadā deklarētiem iedzīvotājiem, kuri saņem vecuma pensiju un negūst papildu ienākumus, par 70% tiks samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN) mājoklim un par 50% - tam piekritīgai zemei, nolēmusi novada dome.

Šādu lēmumu dome pieņēma, izvērtējot situāciju kopumā un iespējamo energoresursu krīzes ietekmi uz cilvēkiem ar zemiem ienākumiem.

Samazināto nodokli plānots piemērot līdz 2023.gada 31.decembrim. Nodokļa atlaide tiks piemērota par šo gadu, sākot ar 1.janvāri un arī visu 2023.gadu.

Atlaidi varēs saņemt novadā deklarētie iedzīvotāji, kuri saņem vecuma pensiju un negūst papildu pastāvīgus ienākumus, un savā īpašumā ir deklarēti vieni vai kopā ar vēl vienu cilvēku, kurš ir 1. vai 2. grupas invalīds vai pensionārs bez pastāvīgiem papildu ienākumiem. Īpašums, par kuru varēs saņemt nodokļa atlaidi, nedrīkstēs būt izīrēts, iznomāts vai izmantots saimnieciskās darbības veikšanai.

Lai saņemtu atvieglojumu par 2022.gadu, līdz gada beigām būs jāiesniedz iesniegums jebkurā no Siguldas novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centriem, savukārt par 2023. gadu iesniegums jāiesniedz līdz 2023.gada 31.martam.

Jau izsniegtie maksāšanas paziņojumi ar NĪN nodokļa aprēķinu par 2022. gadu pēc iesnieguma saņemšanas tiks pārrēķināti, un iedzīvotāji saņems jaunus.

Gadījumā, ja rēķins jau ir apmaksāts, pēc iesnieguma saņemšanas pašvaldība veiks pārrēķinu un pārmaksāto summu atmaksās vai novirzīs nākamā gada NĪN segšanai.

Attiecīgi saistošie noteikumi stāsies spēkā tikai pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pozitīva atzinuma saņemšanas un publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu