Sv, 2.10.2022.

ZZS bez saskaņošanas ar maestro Raimondu Paulu izmanto viņa citātu priekšvēlēšanu radioreklāmā

Papildināts
TVNET/LETA
ZZS bez saskaņošanas ar maestro Raimondu Paulu izmanto viņa citātu priekšvēlēšanu radioreklāmā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Zane Bitere / LETA

Maestro Raimonda Paula citāta izmantošana Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) apmaksātajā priekšvēlēšanu radioreklāmā ar komponistu nav saskaņota, apliecināja Pauls.

ZZS reklāmā dzirdami labi izteikumi par Ventspili un kādu vārdā nenosauktu personu. Sociālajos tīkos izteikts minējums, ka runa ir par Aivaru Lembergu.

ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze aģentūrai LETA apgalvoja, ka Paula citāta izmantošanu ar pašu maestro esot saskaņojis Lembergs. Saskaņā ar Krauzes rīcībā esošo informāciju Pauls attiecīgos vārdus esot teicis par Lembergu un esot atļāvis izmantot.

Lembergs aģentūrai LETA atzina vainu, ka ar maestro nesaskaņoja komponista iepriekš teiktā izmantošanu reklāmā pirms 14.Saeimas vēlēšanām.

Kā skaidroja politiķis, nesen radio pārraidītajā ZZS reklāmā esot izmantota daļa no Paula iepriekš ierunātā teksta, ko komponists esot bijis akceptējis politiskajai reklāmai 2021.gada pašvaldību vēlēšanām.

Tā kā Pauls jau pirms gada bija devis akceptu šim tekstam, neviens īsti neesot centies komponistu sazvanīt par šo vārdu atkārtotu izmantošanu, klāstīja Lembergs. Viņš iepriekš esot centies komponistu vienreiz sazvanīt, bet tas nav izdevies.

Pēc Lemberga vārdiem, šī ieraksta atkārtota izmantošana viņam likusies kā "galīgs sīkums", bet viņš atzīst, ka "ir noslinkojis" un ka tā ir viņa vaina, ka to nesaskaņoja.

Jau pēc reklāmas pārraidīšanas radio ZZS premjera amata kandidāts sazvanījies ar Paulu, kurš Lembergam esot sacījis, ka par šo radio reklāmu viņš saņemot mutiskus uzbrukumus. Tāpēc pēc komponista aicinājuma reklāma no radio ētera izņemta, skaidroja politiķis.

Kā ziņots, Pauls iepriekš norādīja, ka ar viņu citāta izmantošana priekšvēlēšanu laikā nebija saskaņota, un šāda rīcība vērtējama kā "nekaunīgs gājiens".

Pauls saņēmis apstiprinājumu no radio, ka šī reklāma vairs netiks pārraidīta ēterā.

Komponists aģentūrai LETA pieļāva, ka atskaņotais citāts varētu būt viņa publiski paustais vērtējums kaut kad pagātnē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais