Ukrainas armija atstājusi Soledaru, apgalvo aģentūra

Papildināts
LETA/AFP
Ukrainas armija atstājusi Soledaru, apgalvo aģentūra
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 18
Foto: AFP/SCANPIX

Ukrainas armijas pārstāvis trešdien atzinis aģentūrai AFP, ka ukraiņi atstājuši Soledaru, par kuras ieņemšanu krievu iebrucēji ziņojuši jau vairākas nedēļas.

"Lai pasargātu parsonālsastāva dzīvības, aizsardzības spēki atkāpās no Soledaras, nostiprinājās iepriekš sagatavotās aizsardzības robežās. Soledaras aizstāvji radījuši īstu varoņdarbu, neraugoties uz ienaidnieka trīs līdz piecas reizes lielāko pārspēku," sacīja Čerevatijs.

Krievijas karaspēks cietis lielus dzīvā spēka zaudējumus, ko var salīdzināt ar agresora zaudējumiem abos Čečenijas karos, sacīja armijas pārstāvis.

Ukrainas aizstāvji tikuši galā ar uzdevumu un nav ļāvuši ienaidniekam izrauties "frontes Doneckas virzienā un iekļūt aizmugurē, bet pēc tam virzīties uz operatīvās telpas nodrošināšanu".

Ukrainas armija novājinājusi Krievijas spēkus šajā virzienā, viņš piebilda.

"Frontes līnija tika iztaisnota - nedz aplenkuma, nedz [mūsu karavīru] nonākšanas gūstā nebija. Tas ir karš. Katrs karavadonis pieņem lēmumus, ņemot vērā savu spēku maksimālo labumu. Mēs nevaram sev atļauties tādu greznību kā ienaidnieks - vienkārši mest karavīrus nokaušanai. Cenšamies manevrēt, sist ar uguni, pielietot mazo grupu taktiku, lai maksimāli novājinātu ienaidnieku," situāciju skaidroja Ģenerālštāba pārstāvis.

Krievijas armija Soledarā cietusi milzīgus zaudējumus, jo bija izvēlējusies nepareizu taktiku, savukārt sacīja Ukrainas aizsardzības ministrs Aleksijs Rezņikovs.

Čerevatijs vēl norādīja, ka Krievijas karavīri "tur būtībā uzbrūk, ejot pa savējo līķiem".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu